Sepetindeki yemekle komşuya gitti

03 Ekim 2013 Perşembe

Ekonomik kriz sonrası restoranların boşaldığı Yunanistan’da eve sipariş sektörü pazar payını korumayı başardı. Bunu gören yemeksepeti.com Yunanistan’ın ‘clickdelivery.gr’ şirketini 3 milyon euroya satın aldı

sepetindeki-yemekle-komsuya-gitti

Komşuda eve sipariş sektörünün 500 milyon euroyu bulduğunu söyleyen Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın , “Avrupa’ya Yunanistan üzerinden girme kararı aldık. Yemek alışkanlıkları bize benziyor. Sırada yeni Avrupa ülkeleri var. Türkiye ’de eve siparişte pizza ve kebap savaşı yaşanırken, Yunanistan’da pizza öne çıkıyor” dedi.

Sırada yeni Avrupa ülkeleri olduğunu anlatan Nevzat Aydın, yaptıkları bu yatırımla ilgili olarak şunları söyledi, “Türkiye ve Ortadoğu ’dan sonra Avrupa’da yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar yurtdışı yatırımlarımızda kendi markamızı ve operasyonumuzu inşa etmeyi tercih etmiştik. Yunanistan pazarı için ‘Click Delivery’ ile imzaladığımız satın alma anlaşması hem yemeksepeti için, hem de tüm Türk internet firmaları için bir ilk özelliği taşıyor. Click Delivery’nin Yunanistan pazarında büyümesi için yemeksepeti olarak stratejik ve finansal desteğimiz ilerleyen yıllarda da devam edecek. ‘Click Delivery’ online yemek siparişi konseptiyle Yunanistan’da bir ilki gerçekleştirerek 2010 yılında faaliyete geçti.”

Ayrıca Aydın, “Şirket, Atina, Selanik, Larissa ve Ioannina’da bulunan 650’den fazla iş ortağı restoran ile Yunanistan’da sektör lideri. Site, 40 bin kayıtlı kullanıcıya hizmet veriyor ve her gün 2 binin üzerinde kişiyi doyuruyor. Yurtdışında Ortadoğu pazarında önemli adımlar atıyoruz. Suudi Arabistan ve Dubai pazarlarımız çok hızlı büyüyor. Bu ülkelerde ortalama sipariş tutarı 22 dolar. Yunanistan’da 10 euro. Türkiye’de ise 22 lira. Rusya pazarından çabuk çıktık. Çünkü bu ülkede restoranlar hazır değil” diye konuştu.

Kaynak: Radikal / Ceyhun KuburluGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri