Yazın en sevilenleri belirlendi

27 Temmuz 2016 Çarşamba

Xsights Araştırma'nın The Brand Age Dergisi için yaptığı “Summer Hits 2016: Yazın En Sevilen Markaları” araştırması sonuçlandı

yazin-en-sevilenleri-belirlendi

10 farklı kategoride yapılan araştırma sonuçlarında perakende sektörüyle ilgili çarpıcı veriler yer alıyor. Araştırmaya göre, en sevilen giyim markası LC Waikiki (yüzde 23), ayakkabı markası ise Flo (yüzde 27)


LC Waikiki yazın en sevilen giyim markası oldu
Türkiye genelinde yapılan araştırmada yazı en iyi anlatan ve en sevilen markalar 10 farklı kategoride sorgulandı. Bu kategoriler arasında giyim segmentinde LC Waikiki yüzde 23 ile birinci olurken Koton yüzde 19 ile ikinci, Mavi ise yüzde 15 ile üçüncü oldu.


Ayakkabı kategorisinde Flo lider
Aynı araştırmanın verilerine göre ayakkabı markaları arasında yüzde 27 ile Flo en sevilen marka oldu. Flo'yu yüzde 22 ile Nike ve yüzde 19 ile Adidas izledi.


Giyim markalarının listesi şu şekilde oluştu: LC Waikiki yüzde 23, Koton yüzde 19, Mavi yüzde 15, Adidas yüzde 12, Nike yüzde 10, Defacto yüzde 8, Sarar yüzde 4, H&M yüzde 3, Boyner yüzde 2, Colins yüzde 1, Lacoste yüzde 1, Puma yüzde 1.


Ayakkabı markalarını sıralamasında Flo liderliği göğüslerken Nike ve Adidas onu takip etti. Liste şöyle: Flo yüzde 27, Nike yüzde 22, Adidas yüzde 19, Kinetix yüzde 9, Polaris yüzde 5, İnci yüzde 5, Twigy yüzde 4, Bambi yüzde 3, Dockers yüzde 2, Deichmann yüzde 2, New Balance yüzde 1, Lacoste yüzde 1.


Araştırmanın künyesi şöyle:
Araştırma, Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından 2-10 Haziran günleri arasında online araştırma yöntemiyle gerçekleştirildi. “Yazın Sevilen Markaları Araştırması’na” saha süresi içerisinde İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 22 ilden toplamda 350 kişi katıldı. Demografik sorular dışında açık uçlu olarak sorulan 10 soru çerçevesinde cevaplar kodlanarak, sayısal olarak sonuçlar sunuldu. Örneklemi, kadınlar yüzde 50 ve erkekler yüzde 50 oranında eşit olarak temsil etti. Yaş ortalaması 33,8 olan bu kişiler yüzde 55’i C1C2, yüzde 30’u DE ve geri kalan yüzde 15’lik kesim AB SES grubuna mensup.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri