Güvenilir gıda resme dökülecek

03 Nisan 2015 Cuma

SETBİR’in sponsorluğunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Düzenlediği “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2’nci Ulusal Resim Yarışması” başladı

guvenilir-gida-resme-dokulecek

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nin (SETBİR) sponsorluğunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde düzenlenen “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması” başladı. Güvenilir gıda konusunda çocuklarda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada çocuklar, düşsel güçleriyle güvenilir gıdayı resmedecek. Türkiye genelinde bulunan özel ve resmi ilkokulların 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 1 Mayıs.

Türkiye’de süt ve et sektörünün ve bu sektörlere bağlı olan sanayinin gelişmesi için çalışmalar yapan Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği’nin (SETBİR) sponsorluğunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde düzenlenen “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması” için başvurular başladı.

“Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması” ile çocukların güvenilir gıda kavramı ile ilgili hayalleri görsel bir şölene dönüşecek. Yarışmayla, geleceğin bireyleri olacak çocuklarda güvenilir gıdaya dönük farkındalık yaratmak ve bu farkındalığı geniş kitlelere ulaştırmak hedefleniyor.
Yarışma, Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 29 bin özel ve resmi ilkokulu kapsıyor. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk aşamasında bölgesel yarışmalar düzenlenerek illerde resim öğretmenlerinden oluşan bir komisyon aracılığıyla her ilin 1., 2. ve 3.’leri belirlenecek. İkinci ve son aşamada ise, tüm yurt genelinde dereceye giren resimler arasında bir değerlendirme yapılarak Türkiye dereceleri ve mansiyonlar sahiplerini bulacak.

2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmada, 81 ilin 1., 2., 3.’lerine  ve yurt genelinde dereceye giren resimler arasından belirlenecek olan Türkiye 1.’si, 2.’si ve 3.’süne olmak üzere toplam 247 ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren tüm öğrencilere SETBİR ürün seti de hediye edilecek.
Türkiye genelinde 1., 2., 3. ve sponsor özel ödülü almaya hak kazanan resimler Ankara’da yapılacak bir organizasyonla kamuoyuna duyurulacak, organizasyon WEB TARIM TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ile de işbirliği yapılacak yarışma sonunda dereceye giren eserlerden oluşan gezici sergi, tüm Türkiye’yi dolaşacak. Son başvuru tarihinin 1 Mayıs olarak belirlendiği yarışmanın katılım koşullarıyla ilgili tüm bilgilere, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, okul müdürlükleri ve www.ulusalcocukresimyarismasi.com adresinden ulaşabiliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri