Hacı Sayid’in 2020 hedefleri açıklandı

09 Eylül 2015 Çarşamba

Geleneksel lezzetleriyle Türkiye’nin baklava ustası Hacı Sayid’in Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Dinçerler, sektörün ve Hacı Sayid’in 2015 yarıyılını değerlendirdi. Burhan Dinçerler’e göre seçim sürecinin sektöre olumsuz etkisini bayram bereketi bile kurtaramadı

haci-sayidin-2020-hedefleri-aciklandi

Sektörün önemli markalarından Hacı Sayid’in Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Dinçerler, iki bayram arası değerlendirmesiyle gıda sektörünün 2015 yarıyılını ve markanın gelecek hedeflerini anlattı. Burhan Dinçerler, üst üste gelen seçimlerden ekonominin etkilendiğini belirterek, “Siyasi belirsizlik nedeniyle ülke ekonomisinden, her sektörde olduğu gibi gıda ve yiyecek-içecek sektörü de olumsuz etkilendi. Sene başında koyduğumuz hedefin ne yazık ki yüzde 50 altında kaldık.” dedi.


Satışlar geçen seneye oranla yüzde 50 düştü
Ramazan ve Kurban Bayramlarının baklava satışlarının en fazla arttığı dönemler olmasına rağmen, geçen seneye oranla yüzde 50 daha az satış gerçekleştiğini belirten Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Dinçerler, Kurban Bayramı’nın da yaz aylarına denk gelmesi ve özellikle çalışanların tatili birleştirerek dokuz güne çıkarmasının satışlara olumsuz yansıyacağını ekledi.

Baklava ve diğer gıda hammadde fiyatlarının artmasına rağmen Hacı Sayid’in bu artışı kendi fiyatlarına yansıtmadığını söyleyen Burhan Dinçerler, her sene yüzde 25 büyüme ile yollarına devam ettikleri halde, 2015 yılı için bu geleneğe ara vererek, seneyi yüzde 10-12 civarında bir büyüme ile kapatacaklarını öngördü.


Hedef; İstanbul’da 80 Şube
Büyüme beklentilerini Türkiye gündemine paralel olarak, istedikleri oranda tutamadıklarını dile getiren Dinçerler: “2015’te sadece satış odaklı çalışmadık; marka bilinirliğimizi artırma çalışmaları yaptık ve olumlu sonuçlar aldık. Kurumsal kimliğimizi güçlendirdik. Uzun vadeli hedeflerimizi 2020 yılında şube sayımızı 45’ten 80’e çıkarmak olarak belirledik. Kısa vadeli hedeflerimiz ise 2016 yılı sonuna kadar şirket karlılık oranımızı yükselterek, gerekirse dışarıdan ortaklık kurarak, markamızı büyültmek.” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri