Hamurkârlar Pakmaya’da bir araya geldi

01 Nisan 2015 Çarşamba

Fırıncılık mesleğinin mihenk taşlarından biri olan hamurkârlar, Pakmaya Uygulama Merkezi’nde bir araya geldiler

hamurkarlar-pakmayada-bir-araya-geldi

Fırıncılık mesleğinin temel halkalarından birini oluşturan hamurkârlar, Pakmaya Uygulama Merkezi’nde (PUM) düzenlenen bir etkinlikte bir araya geldi. Bilgi birikimlerinin paylaşıldığı ve canlı bir görüş alışverişine sahne olan etkinlikte ekmek yapımındaki yeni eğilimler ve sektöre ilişkin gelişmeler değerlendirildi.

Ekmekte zengin bir ürün portföyüne ve iddialı ürünlere sahip olan Pakmaya, tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği Meyveli Ekmek, Kafkas Çöreği, Damla Sakızlı Ekmek, Ege Sultani Çöreği’nden oluşan ekmek ürünlerini ustaların beğenisine sundu. Ürünler katılımcılar tarafından çok beğenildi.

Pastacılık ve unlu mamuller sektöründe, pastane ve fırın işletmecileri ile ustaları bir araya getirmeyi amaçlayan Pakmaya, “PUM Buluşmaları” etkinliğini önümüzdeki günlerde genişleterek sürdürecek.

PUM yeni ufuklar açıyor
Sektördeki yerli ve yabancı deneyimli ustalar için katılabilecekleri aktiviteler gerçekleştiren PUM, sektör temsilcilerine ve çalışanlarına yeni ufuklar açıyor ve onlara kendilerini geliştirmeleri için fırsat sunuyor. Yeniliğe, değişime özellikle açık bir sektör olan Pastacılık ve Unlu mamuller dünyasındaki pastane ve fırın işletmecileri ile ustalar, Pakmaya’nın bu girişimi ile özledikleri desteğe kavuştu.

PUM’da işlerine değer katacak yeni çeşitleri tanımanın yanı sıra demolar ve çalışmalar yapma olanağına da sahip olan ustalar, diledikleri zaman merkezin imkânlarından yararlanabiliyorlar. PUM tüm profesyonellere yasalar, tebliğler ve yönetmelikler çerçevesinde doğru ürün özellikleri ve doğru üretim metotları hakkında bilgiler de sunuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri