Hamzabey Öğrencileri Meslek Ediniyor

20 Mayıs 2010 Perşembe

Hamzabey İlköğretim Okulu öğrencileri geleceklerini planlama kapsamında mesleklerini bulmak için araştırma yapıyor. Rehber öğretmenleri ile program düzenleyen öğrenciler, farklı iş kollarından gelen konuklarını soru yağmuruna tutuyor. Üçge Depo Raf Sistemleri Başkan Vekili Okan Aras, Hamzabey İlköğretim Okulu öğrencilerinin konuğu oldu.

hamzabey-ogrencileri-meslek-ediniyor
Hamzabey İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencileri, semtlerindeki berber Muharrem Karakaş, Makine Mühendisi Mehmet Ali Tunalı, eski TV muhabiri Elif Görgün Kaplan ve Üçge Depo Raf Sistemleri Başkan Vekili Okan Arası ağırladı. Arasın Üst düzey yönetici, Olay Gazetesi Köşe Yazarı, Ekonomist, Atletizm Milli Takım Antrenörü ve Uluslararası Atletizm Hakemi unvanları, öğrencilerin yoğun ilgisine neden oldu. Kendisini soru yağmuruna tutan öğrencilere, düzenli olarak kitap okumaları gerektiğini söyleyen Aras, özellikle kız öğrencilerin mutlaka eğitimlerini tamamlamaları ve çalışma hayatına katılmaları gerektiğini söyledi. Üniversite eğitiminin tek başına yeterli olmadığını eğitimin bir yaşam biçimi olduğunu ifade eden Aras, internette amaçsız vakit kaybetmek yerine spor ve sosyal faaliyetlere katılımın başarıyı da beraberinde getirdiğini vurguladı.Gazetecilik deneyimlerini paylaşan Elif Görgün Kaplan doğru Türkçe ve sorgulayan bakış açısına, 26 yıllık berber Muharrem Karakaş, işini severek yapmanın önemine, Makine Mühendisi Mehmet Ali Tunalı ise analitik düşüncenin gücüne işaret etti.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri