Hedef, Batı Karadeniz’de tek adres olmak

15 Nisan 2014 Salı

Batı Karadeniz’e açılan yerleşim alanı Şile’de temeli atılan Kilia AVM, bölgeye değer katacak. Yönetim ve kiralama çalışmalarını yürüten Metro Properties’in Genel Müdürü Eyüphan Boyvadaoğlu, Kilia AVM’nin Batı Karadeniz’in sosyalleşme ve alışverişte tek adres olacağını anlatıyor

hedef-bati-karadenizde-tek-adres-olmak

Fulya B. ÖZTÜRK

Şile’nin ilk AVM’si olacak Kilia Alışveriş Merkezi’nin mimari ve teknik özelliklerini öğrenebilir miyiz? Nasıl bir AVM yükselecek?
Şile ve bölgenin ilk yeni nesil alışveriş merkezi olarak hayata geçirilmekte olarak 20 bin metrekare kapalı alanda ve tam Şile’nin merkezinde hizmet verecek olan Kilia AVM son derece özel bir mimariye sahip. Mimarisinin özelliği, konumundan kaynaklanıyor. Konumu dolayısıyla dört tarafı Şile’nin eşsiz deniz ve orman manzarası ile çevrili. Bu özellikli manzara, AVM’nin görsel ve kullanıma yönelik bir parçası olarak tüm katlarda kullanılıyor. Merkezi konuma sahip olan Kilia AVM dört kat halinde bölgenin hâkimi olacağı zirve noktada yer alıyor.


Bölgede nasıl bir iddiaya sahip olacak Kilia?
Şile ve bölgesi, İstanbul’un kuzey sahil bandında denize açılan en gözde lokasyon olup ayrıca bir megapol olarak yeni yerleşim ve gelişim metropolleri oluşturulmakta olan İstanbul’un en gelişen aksında yer alıyor. Bilindiği gibi 3. köprü ve 3. havaalanı projelerine ve bağlantı yollarına ait yatırımları, Şile bölgesine çok büyük özellik ve avantaj sağlayacak. Kilia AVM’de bu bölgenin ilk alışveriş merkezi olarak bölgedeki ticareti ve sosyalleşmeyi son derece olumlu olarak birebir etkileyecek. Kilia AVM bünyesindeki 2 katlı otopark da önemli bir sorunu çözecek.
 

Turizm sezonu 12 aya yayılacak

Alışveriş merkezi ile birlikte aynı bünyede konutlar da olacak. Konut ve AVM’nin nasıl bir sinerji yaratmasını hedefliyorsunuz?
Bölgenin çok deneyimli gayrimenkul yatırımcı firması Ekşioğlu Grubu - İmsa İnşaat tarafından hayata geçirilen proje, 83 bin metrekare açık alanda yapılıyor. Proje zaten Şile bölgesinin emsalsiz yemyeşil doğa şartları içinde olma özelliğine sahip. Konut ve alışveriş merkezi hayata geçtiği zaman Şile’de kesintisiz, sürdürülebilir hayat 12 aya yayılmış olacak. Şile’nin turizm sezonu da bugüne kadar olduğu gibi 2-3 ay ile kısıtlı kalmayacak, 12 aya yayılmış olacak.


Kilia AVM, Batı Karadeniz’e neler katacak, farkı ne olacak?
Şile  - Ağva kavşağında yer alan Kilia AVM, Ağva, Amasra başta olmak üzere tüm Batı Karadeniz’e de hitap edecek. Yeni nesil bir AVM olarak Batı Karadeniz de yaşayan ailelerin, gençlerin hem alışveriş hem sosyalleşme de tek adresi olması bekleniyor.


Hedeflediğiniz ziyaretçi profilini öğrenebilir miyiz?
Kilia AVM’nin ziyaretçi profili her yaş grubu ve A, B, C gelir grubunda yer alan aileler, gençler ve çocuklar. Ayrıca, bireysel ziyaretçi kadar kurumsal ziyaretçi de Kilia AVM’nin hedef kitlesini oluşturuyor.


Marka karması yaparken üzerinde duracağınız konular neler olacak?
Kilia AVM’nin bölgeye getireceği açılımı kısa, orta ve uzun vadede ele alınmış olup yaş ve gelir gruplarına göre markalaşması belirleniyor. Tüm çalışmalar piyasa araştırmalarına dayalı olarak sürdürülüyor ve şekillendiriliyor.
 

Yönetim ve kiralama çalışmalarını kendi bünyenizde mi yapmayı planlıyorsunuz?
Evet, tüm çalışmalar Metro Properties’in bünyesinde son derece deneyimli, profesyonel ekip tarafından yapılıyor.
 

Yeni AVM’nin kapıları ne zaman açılacak?
Kilia AVM kapılarını 2014 sonu – 2015 başında açacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri