Henkel 2014 sonuçlarını paylaştı

06 Mart 2015 Cuma

Henkel 2014 yılında satışlarını yüzde 0,4 oranında artırarak 16 milyar 428 milyon avro ciro yaptı. Bu dönemde faaliyet karı yüzde 2,9 artış ile 2 milyar 588 milyon avroya ulaştı

henkel-2014-sonuclarini-paylasti

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Henkel CEO'su Kasper Rorsted, “2014, Henkel için başarılı bir yıl oldu. Zorlu ve son derece rekabetçi bir pazar ortamında mali hedeflerimize ulaştık ve 2016 stratejimizi uygulama konusunda büyük yol kat ettik. Her üç iş birimi de bu başarılı performansa karlı organik büyümeyle katkıda bulundu. Gelişmekte olan pazarlar, neredeyse yüzde 8'lik çok güçlü bir organik satış büyümesiyle bir kez daha Henkel’in ana büyüme lokomotifleri oldu. Bununla birlikte gelişmiş pazarlarda da organik büyüme belirli ölçüde arttı.” dedi.

Doğu Avrupa sıkıntılı geçti
Rorsted, 2015 mali yılı hakkında ise “Ekonomik ortam son derece istikrarsız ve zorlu olmaya devam ediyor. Rusya ve Ukrayna arasında devam etmekte olan çatışma nedeniyle 2015’te Doğu Avrupa’da durgunluk yaşanacağını ve ayrıca Rusya'nın ekonomisi ve para birimi üzerinde daha fazla baskı olacağını tahmin ediyoruz. Süreçlerimizi ve yapılarımızı uyarlayarak daha esnek ve verimli bir hale gelmeye devam edeceğiz. 2016’ya dair iddialı mali hedeflerimize ulaşmak için stratejimizi uygulamaya odaklandık.” şeklinde konuştu.

2015 yılına genel bakış:
Rorsted, 2015’e ilişkin mali hedefleri özetlerken “2015 mali yılı için yüzde 3 ila 5 arasında bir organik büyüme bekliyoruz. Düzeltilmiş vergi öncesi kar marjımızın yaklaşık yüzde 16 oranına, düzeltilmiş imtiyazlı hisse senedi başına karın da yaklaşık yüzde 10 oranında artmasını bekliyoruz.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri