Henkel kendi liderlerini yetiştiriyor

14 Ağustos 2013 Çarşamba

Türkiye’ye gelen Henkel Global İnsan Kaynaklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kathrin Menges, Henkel’in başarısının sırrının global liderleri yerel olarak yetiştirmekten geçtiğini söyledi. 2012 yılında Türk Henkel her üç iş kolunda da büyüme gerçekleştirdi ve satışları yüzde 10’un üzerinde bir artış ile 405 milyon euro’ya ulaştı

henkel-kendi-liderlerini-yetistiriyor

Global İnsan Kaynaklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kathrin Menges, Henkel Türkiye’yi ziyaret etti. Türk Henkel’in başarılı gelişimi hakkında konuşan Menges, “Türkiye, Henkel’in gelişmekte olan pazarlar içinde en hızlı büyüdüğü ülkelerden biri” dedi.

Menges, bu başarının sırrının global operasyonlar için yetenekli liderleri yerel olarak yetiştirmekten geçtiğini söylüyor. Menges, “Kendini işine adamış güçlü liderlerden oluşan global bir ekip kurmak odak noktalarımızdan biri. Bu süreçte yükselmekte olan pazarlardaki yetenekleri belirlemek en önemli önceliklerimiz arasında bulunuyor. Türkiye’deki yönetim ekibimiz bunun en güzel örneklerinden biri ve Türkiye’de elde edilen başarılı sonuçlar da bunu doğruluyor” dedi.

“Türk Henkel, dünyaya profesyonel lider ihraç eden bir okul gibi”
Türkiye'nin Henkel için sadece iş anlamında değil aynı zamanda insan kaynakları ve yetenek yönetimi açısından da Henkel için en önemli ülkelerden biri olduğunun altını çizen Menges, Türk Henkel’in başarısını “Türkiye'deki ekibimizi güçlendirmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. Çünkü Türk Henkel, adeta Henkel’in faaliyet gösterdiği diğer ülkelere profesyonel lider ihraç eden bir liderler okulu gibi” sözleriyle dile getiriyor.

Türk Henkel’de kariyerine başlayarak, diğer ülkelerdeki Henkeltesislerinde çalışmış olan 35 üst düzey yönetici var. Bu yöneticiler, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi CFO’su, Ülke Genel Müdürü, İş Birimi Yöneticileri, İnsan Kaynakları Yönetisi, Araştırma Geliştirme Sorumlusu ve Marka Yöneticisi vb. görevlerle Almanya, Avusturya, Japonya, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Slovakya, Ukrayna, İran ve Mısır gibi diğer ülkelerdeki Henkel tesislerinde görev aldı.

Kathrin Menges’e göre, Türkiye diğer ülkelerden çalışmaya gelenler için de cazip bir ülke. Bunun nedeni uluslararası iş deneyimi kazanmak için yüksek kaliteli çalışma ortamı ve cazip iş bir potansiyeli sunması. Menges, şu anda Türk Henkel’de Almanya, Avusturya ve İtalya'dan çalışmak için gelenler olduğunu söylüyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri