Hermes rekor bekliyor

12 Şubat 2013 Salı

Dünyanın en lüks giyim ve aksesuar markalarından Fransız Hermes, bu yıl rekor gelir beklentisi içinde

hermes-rekor-bekliyor

Analistler bugün bilanço açıklaması beklenen Hermes’in 2012 satışlarını yüzde 15 artırarak 3.42 milyar dolar gelir elde ettiğini hesaplıyor. ABD’li Bloomberg Haber Ajansı, fiyatı 10 bin dolar civarında olan Birkin çantalarıyla tanınan Hermes’in 2012 yılında yüzde 13 büyüme beklediğine dikkat çekerek, bir analistin “Hermes’in satışları üretimiyle sınırlı. Geliri ne kadar isterse o kadar” görüşüne yer verdi.  

Hermes’in sık sık söz edilen Birkin çantasının adı İngiliz oyuncu Jane Birkin’den geliyor. Jane Birkin, 1984’te uçakta o zamanın Hermes CEO’su Jean Louis Dumas ile yan yana oturunca tanışmış, daha sonraki görüşmelerinde ise Birkin, hayalindeki çantayı Dumas’ya anlatmış. Ünlü Birkin çantası böylece ortaya çıkmış. Timsah derisi Birkin çantaların değeri 34 bin dolar civarında. Elmas kullanılması durumunda çantaların fiyat 65 bin dolara kadar çıkabiliyor. Sipariş verildikten sonra bir Birkin çanta için bekleme süresi 2 yılı geçebiliyor.

Çin’de lükse yasak
Bu arada Çin yönetimi iç pazarındaki tüketimi kontrol altına almaya çalışıyor. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde Çin’in resmi radyo ve televizyonlarında lüks tüketim ürünlerinin reklamlarına yasak getirildi. Bu kararın, ülkedeki zengin ve fakir ayrımının daha da derinleşmemesi amacıyla alındığı ve resmi dairelerde lüks mallarla rüşvetin önüne geçilmesinin düşünüldüğü belirtiliyor. Yasak, Çin’in özel günleri için yapılmış pahalı pul ve altın paralar gibi ürünlerin reklamlarını da kapsıyor.

Kaynak: MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri