HİÇ ödülleri sahiplerini buldu

03 Haziran 2015 Çarşamba

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği ve ulusala açılan HİÇ Ödülleri, sahiplerini buldu. Bursa ve yurt genelinden toplam 37 projenin yarıştığı organizasyonda ödüller, Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine ulaştı

hic-odulleri-sahiplerini-buldu

2013 yılında Bursa'da halkla ilişkiler alanında başarılı ve örnek uygulamalara sahip kurumları ve bu uygulamaları hayata geçiren meslektaşlarını ödüllendirmek ve yeni çalışmalar yapılması için cesaretlendirmek adına Bursa Halkla İlişkiler Derneği tarafından başlatılan HİÇ Ödülleri, bu yıl ulusala da açılarak organizasyonun çerçevesini genişletti. Üçü Bursa dışı 34’ü Bursa’dan toplam 37 projenin başvurduğu yarışmada değerlendirmeleri Selim Tuncer, Fadile Paksoy, Yasemin Sungur, Ali Gökçe Ertan, Erdal Elbay, Cem Çakır ve Serdar Ömeroğulları’ndan oluşan yedi kişilik profesyonel bir jüri yaptı.

Dernek Başkanı Serdar Ömeroğulları gecenin açılış konuşmasında: “Bursa Halkla İlişkiler Derneği, Bursa’nın seçkin kuruluşlarının iletişim uzmanlarından oluşan üye profili ile Türkiye’nin iletişim alanındaki önemli sivil toplum kuruluşlarından birisidir. BHİD sahip olduğu bu önemli role karşılık, sesini Türkiye’ye duyuracak birbirinden önemli etkinliklerle Anadolu’da iletişim sektörünün misyonerliğini yapma hedefini önüne koymuştur. Bu doğrultuda HİÇ Ödülleri organizasyonunu bu yıl ulusala açarak ilk adımı atmış oldu.” dedi. Geçen yıla oranla proje başvurularından yüzde 60 oranında artış yaşandığını kaydeden Ömeroğulları her geçen yıl organizasyonun daha da büyümesini hedeflediklerini belirtti.

Jüri tarafından belirli kriterler üzerinden değerlendirilen projeler arasında en yüksek puanları almayı başaran kurumlar geceden ödülle ayrıldı. Heyecanla beklenen HİÇ Ödülleri Gecesi’nde Kurumsal İletişim Kategorisi’nde Matlı “Kadın Yetiştirici Eğitimleri” projesi ile ödüle layık görüldü. Kurum İçi İletişim Ödülü  “Hepimiz Birer Kahramanız” çalışmasıyla Chasis Brakes International Türkiye’nin olurken, Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında ödül “Beslenebilirim” projesiyle Nestle Türkiye’ye gitti. Sponsorluk İletişimi dalında ise kazanan Olymos Regatta çalışmasıyla Eker oldu. HİÇ Ödülleri Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşları kategorilerinde de verildi. Osmangazi Belediyesi “Hizmet Evinizde” projesiyle, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ise “Kadınlar Ne İster?” Çalışmasıyla HİÇ Ödülü’nün sahibi oldu.

Gelecek yıl başvuru sayısının 50’yi geçmesi beklenen bu önemli organizasyon, Bursa’da halkla ilişkiler sektörünün gelişmesine destek olmasının yanı sıra ulusal kimliği ile kentin tanıtımına da katkı sağlıyor. Organizasyona bu yıl Beğendik, Carrefour Bursa Alışveriş Merkezi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi de altın sponsor olarak destek verdi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri