Hilfiger Edition koleksiyonu, New York Fashion Week: Men’s kapsamında sunuldu

10 Şubat 2016 Çarşamba

Tommy Hilfiger, 2016 Sonbahar Hilfiger Edition koleksiyonunu New York Fashion Week: Men’s kapsamında geçtiğimiz gün Manhattan’daki etkinlik mekânı Cedar Lake’te tanıttı

hilfiger-edition-koleksiyonu-new-york-fashion-week-mens-kapsaminda-sunuldu

“İkon nedir?” Bu sezon moda tasarımcısı Tommy Hilfiger, vazgeçilmez erkek giyim klasiklerini dikkatle gözden geçirdiği ve yeniden yorumladığı Hilfiger Edition koleksiyonunu tanıtırken bu sorunun cevabını aradı. Modern bir gardırobun temel taşlarını oluşturacak parçalar için 30 yıllık geçmişine ve Tommy’nin imzasını attığı en önemli parçalara tekrar bakıyor. Tommy Hilfiger’ın rafine objektifinden filtrelenen tanıdık stiller genç ve zamanı yakalayan bir his veriyor. 2016 Sonbahar koleksiyonu, Tommy Hilfiger’ın favori ikonlarını yeniden değerlendiriyor ve Amerikan giyimine modern, küresel bir bakışla ışık tutuyor.


Koleksiyonda kısa paltodan şişme monta kadar beğeni kazanacak dış giyim parçaları ve kalın balıkçı yaka kazaklar yer alıyor. Takım elbise ve pijama tarzı pantolonlarda ekose veya ince çizgili lüks kumaşlar kullanılırken, ragbi süveterlerinde eğlenceli patchwork detaylar dikkat çekiyor. Pantolonlarda düşük kesimler, denimde ise eskitilmiş görünümler ön plana çıkıyor. Aksesuar ve ayakkabılar da temel parçalar arasında önemli bir yere sahip. Klasik renkleri ve yıllardır değer verilen teknik kumaşları temel alan koleksiyondaki siluetler günümüzün kullanım ihtiyaçlarına uygun, gerçek bir rahatlık hissi veriyor. Marka DNA’sının imzası olan detaylar tüm parçalarda kendini gösteriyor.


Tommy Hilfiger koleksiyonun tasarım sürecini; “Her giyim parçasına her açıdan baktık. En başından beri onları özel kılan nitelikleri hep göz önünde bulundurarak bir yenilik hissi verdik,” sözleriyle anlattı.


Hilfiger Edition nedir?
Tommy Hilfiger koleksiyonu: “Hilfiger Edition koleksiyonumuz en iyi Amerikan erkek giyim klasiklerinin kutlaması niteliğinde… Sportif ve lüks bir yorumla yeniden ele alıp geliştirdiğimiz parçalarla erkek modasındaki klasikleri, her gün giyilen temel stilleri yeni bir anlayışla takdir ediyoruz. İlk kez geçen Temmuz’da düzenlenen NYFW: Men’s moda haftasını gururla desteklemiştik. 2016 Sonbahar sezonu için yeniden burada olmak ve günümüzün erkek modasını kendi yorumumuzla sunmak heyecan veriyor.” sözleriyle ifade etti.


Hilfiger Edition koleksiyonu, Tommy Hilfiger’ın geniş erkek giyim dünyasından derlenen temel Amerikan stillerinden oluşuyor. Markanın mirası olan vazgeçilmez stilleri kutlayan Hilfiger Edition koleksiyonu, bu parçalara yeni orantılar ve güncellenmiş siluetlerle lüks yorumlar katıyor. Günümüz giyimine yeni bir bakış açısı getiren bu klasikler, çağdaş gardırobun temel parçalarını oluşturuyor. Her parça, lüks finişi kadar dikişinden düğmesine ve biyesine detaylarıyla da tümüyle Tommy Hilfiger’a özgü sofistike ve rahat stili yansıtıyor.


Defileden VIP konuklar ve giyim notları
Defilenin izleyicileri arasında oyuncu Neil Patrick Harris ve David Burtka, model Johannes Huebl ile Victor Cruz, Eric Decker ve Matt Harvey gibi ünlü sporcular yer aldı. Neil Patrick Harris’in tercihi gri mavi takım elbise, gri kaşmir hırka, mavi şambre gömlek ve yine mavi örgü kravat, David Burtka’nın seçimi ise canlı mavi takım elbise, lacivert desenli gömlek, dokulu mavi kravat ve kahverengi deri ayakkabı oldu.


New York Giants’ın ünlü top yakalayıcısı Cruz, THFLEX Rafael Nadal Edition koleksiyonundan seçtiği koyu mavi kruvaze ceketli takım elbisesini siyah balıkçı yaka kazak, siyah ve beyaz desenli cep mendili ve siyah deri botlarla tamamladı. New York Jets’in top yakalayıcısı Decker’ın stili ise mavi takım elbise, açık mavi gömlek, kırmızı, beyaz ve lacivert çizgili ipek kravat ve siyah deri ayakkabıdan oluştu. New York Mets’in atıcısı Harvey’in tercihi lacivert ve siyah dokulu kumaştan kruvaze ceket, siyah ve beyaz çizgili pantolon, siyah ipek kravat ve siyah deri ayakkabı oldu. Tüm kıyafetler Tommy Hilfiger Tailored koleksiyonundan seçildi.


@love.watts’tan sanat işbirliği
Ünlü Instagram küratörü Jordan “Watts” Watson (@love.watts) ve Austyn Weiner özel bir sanat işbirliğinde bir araya  gelerek Hilfiger’ın erkek giyim sunumunu kutladı. 2016 Sonbahar Hilfiger Edition koleksiyonundan üç görünümü alan Weiner, imzası olan canlı renk paleti ve gerçeküstü grafik etkilerle yeniden yorumladı. Milenyum kuşağının modern dünyada sanata yaklaşımını temsil eden @love.watts uygulamayı bir kanal olarak kullanıyor; Gigi Hadid, Rihanna, Calvin Harris, Katy Perry, Zac Efron, Joe Jonas ve Candice Swanepoel gibi ünlülerin de dahil olduğu 610 binden fazla takipçisine sanatsal fikirleri ve çıkış yapan sanatçıları tanıtıyor.


İşbirliği hakkında konuşan Jordan Watson, “Sormamız gereken en önemli soru, ‘Moda Sektörü için sırada ne var?’. Tommy Hilfiger ile çalışmak bir onur zira o, yaratıcı mesajını vurgulamak için çıkış yapan sanatçılara elini uzatan bir tasarımcı ve bu soruyu doğrudan yanıtlamaya girişiyor. Şimdi sırada Austyn Weiner’ın resimleri, renk kombinasyonları ve fotoğrafları kullanma biçimi var; bu muhteşem işbirliği moda sektörünün heyecan verici yeni yönüyle gayet uyumlu.” diye konuştu.


Amerikalı fotoğraf sanatçısı ve ressam Weiner, çalışmalarında bu iki sanat dalını birlikte kullanıyor. Stüdyosunu bir süre önce New York’tan Los Angeles’a taşıyan Weiner, yeni eserlerinde öz, kütle, devinim, biçim ve renkten oluşan kapsamlı bir düşünceye odaklanıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri