Perakende sektöründe dönüşüm yaratacak çözüm: “Perfect Shelf”

14 Eylül 2012 Cuma

“Perfect Shelf” ile ambalajlı tüketici ürünleri markaları ve perakendeciler, müşterinin bakış açısını, hedeflerini ve operasyonel mükemmelliği yansıtacak üstün alışveriş deneyimlerini tasarlayıp hızlı bir şekilde gerçeğe dönüştürebiliyor

perakende-sektorunde-donusum-yaratacak-cozum-perfect-shelf

3DEXPERIENCE şirketi, 3D tasarım ve  Ürün Yaşamdöngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri Dassault Systèmes Ambalajlı Tüketici Ürünleri ve Perakende şirketlerine yönelik yeni sektörel çözüm deneyimi olan “Perfect Shelf” adlı çözümünü pazara sundu. 

“Perfect Shelf” gelişmiş 3D modelleme ve görselleştirme uygulamalarından faydalanarak raflar, aksesuarlar, ürünler, aydınlatma ve promosyon malzemeleri de dahil olmak üzere perakende mağazası koridorlarının gerçekçi görünümlerini sağlıyor. Alışveriş deneyimi tasarım sürecinin daha hızlı, daha kapsamlı, daha esnek ve daha düşük maliyetli olarak tamamlanabilmesini mümkün kılan Perfect Shelf çözümüyle perakendeciler, sanal rafları modelleyerek iki boyutlu resimlerden oluşturulmuş gerçekçi üç boyutlu ürün sunumları oluşturabiliyorlar. Böylece raf düzenleri etkin bir şekilde tasarlanabiliyor, bu düzene perakendeciler müşterilerinin gözünden bakıp, rafları gerçek zamanlı kurumsal göstergelerle genişleterek en doğru kararları veriyor.

Kullanıcı dostu bir çözüm olan “Perfect Shelf”; yeni ambalaj tanıtımı, kategori değerlendirme, tüketici karar yapıları, bağlam içi sınıflandırma değerlendirmeleri, çevre ve satış materyalleri gibi Kategori Yönetimi ve Alan Planlama alanlarında çeşitli iş senaryoları içeriyor ve bunları dijital olarak birbirine bağlıyor. Aynı zamanda raf planlarını hızlı bir şekilde mağazanın özelliklerine uygun hale getiriyor ve mağaza çalışanlarının bu planları ‘ilk seferinde’ uygulamasını mümkün kılıyor.

Üstün alışveriş deneyimlerini tasarlayıp gerçeğe dönüştürebiliyor
Ürün raf kalitesi, her tüketicinin alışveriş deneyimi ile ilişkili kritik bir etken. Ambalajlı tüketici ürünleri üreticileri ve perakendeciler, her tüketicisinin mağazada aradıkları şeyleri istediklerinde, hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmesini ister. Memnun kalınan alışveriş deneyimlerinin müşterilerin beğendikleri mağazalara tekrar gelmesini sağladığını söyleyen Dassault Systèmes Sektör ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Monica Menghini Perfect Shelf ile ilgili şöyle konuştu: “3DEXPERIENCE platformumuz sayesinde ambalajlı tüketici ürünleri marka üreticileri ve perakendecileri, aynı zamanda müşterinin bakış açısını, hedeflerini ve operasyonel mükemmelliği yansıtacak üstün alışveriş deneyimlerini tasarlayıp hızlı bir şekilde gerçeğe dönüştürebiliyor. Bu ürün, gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda, müşterilerle birlikte çalışma yöntemlerini değiştirecek.”

Gelirleri artıracak raf senaryoları öneriyor
“Perfect Shelf” ambalajlı tüketici ürünleri markalarına kategori üzerine sahip oldukları bilgiyi göstermelerinde yardımcı oluyor. Marka veya perakendecilere gelirlerini artıracak raf senaryoları tavsiye ediyor. Perakendeciler optimum operasyonel mükemmellik ve raf uyumluluğu yoluyla müşterinin alışveriş deneyimini iyileştiriyor, tekrar düzenlemeleri ve kategori ayarlamalarını hızlı bir şekilde yapabilmelerini sağlıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri