H&M 2015 yılı sürdürülebilirlik raporunu açıkladı

14 Nisan 2016 Perşembe

H&M Sürdürülebilirlik Raporu (Conscious Actions) 2015 bugün açıklandı. Rapor, sürdürülebilir kaynaklardan sağlanan tekstil malzemeleri ve yenilenebilir enerji konusunda önemli gelişmelere işaret ediyor

hm-2015-yili-surdurulebilirlik-raporunu-acikladi

14’üncü sürdürülebilirlik raporu hedef ve başarıları, aynı zamanda bir tekstil ürünün hayat döngüsünde karşılaşılan zorlukları içeriyor.

Sadece geri dönüştürülmüş ya da sürdürülebilir kaynaklardan tedarik edilen malzemeleri kullanmak yenilik ve teknoloji gerektiriyor. H&M bu nedenle uzmanlar ve paydaşlarla bunu mümkün kılmak için daha yakın çalışacak. Şu an bu sürdürülebilir malzemeler toplamda kullanılan materyalin yüzde 20’sini oluşturuyor. Özellikle pamuk tekstil üretiminde çok kullanılan bir malzeme olduğu için H&M öncelikle sürdürülebilir pamuk kullanımını arttırıyor. Organik pamuk, geri dönüştürülmüş pamuk ve Better Cotton (BCI sertifikalı pamuklar) H&M’in 2015 yılında kullandığı pamukların üçte birini oluşturuyor.  Bu oran şirketi, 2020 yılı itibariyle yüzde 100 sürdürülebilir pamuk kullanma hedefine oldukça yaklaştırıyor. Geri dönüştürülmüş pamuk toplanan ürünlerden yaratılıyor. Bu ürünler H&M’in Ürün Toplama girişimi ile toplanıyor. Pamuğun yanı sıra 90 milyon pet şişeye tekabül eden geri dönüştürülmüş polyester toplandı.

Yüzde 78 oranında yenilenebilir enerji
2015 yılı itibariyle H&M’in kullandığı elektriğin yüzde 78’i yenilenilir elektrik. Bu oran 2014 yılında yüzde 27 idi. Aynı zamanda toplam emisyon 2014 yılına kıyasla yüzde 56 oranında düşürüldü. Bu büyük oranın sağlanması yenilenebilir elektrik kullanımı ile mümkün oldu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri