Hollanda’nın en büyüğü iflas bayrağını çekti

04 Ocak 2016 Pazartesi

Hollanda'nın en büyük mağazalar zincirleri arasında yer alan Vroom&Dreesman'ın (V&D) iflas ettiği bildirildi

hollandanin-en-buyugu-iflas-bayragini-cekti

Amsterdam mahkemesi bir süre önce borç erteleme talebinde bulunan Vroom&Dreesman'ın iflasına karar verdi. Amerikalı Sun Capital'e ait şirket, Hollanda genelinde 62 mağaza, 55 restoran ve 10 binden fazla çalışana sahip.


Şirketten yapılan açıklamada, satış mağazaları ve restoranları geçici olarak açık kalacak olan V&D'yi, yurt içi ve dışından satın almak isteyen firmalar olduğu belirtildi. İçine girdiği ekonomik krizden dolayı daha önce mahkemeden borç erteleme talebinde bulunan şirket, özellikle kasım ve aralık aylarının sıcak geçmesinin satışlarını olumsuz etkilediğini ve bu durumun nakit sıkıntısına yol açtığını açıklamıştı.


Borç erteleme başvurusundan sonra kimi perakendecilerin mal teslimatını durdurduğu şirketin ödeme sorunu yaşadığı belirtilmişti. Hollandalı Maxeda perakende grubuna ait şirket, 5 yıl önce Amerika merkezli Sun Capital'e satılmıştı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri