Huawei rakamlarını açıkladı

28 Ekim 2015 Çarşamba

Huawei, 2015 yılının üçüncü çeyreğinde de orta-üst segment akıllı telefonlar özelinde, büyümesini ve yüksek kapasiteli sevkiyat hacmini sürdürdü

huawei-rakamlarini-acikladi

Huawei Tüketici Elektroniği İş Birimi tarafından yapılan açıklamada, 2015 yılının üçüncü çeyreğinde de akıllı telefon sevkiyatında istikrarlı büyümenin devam ettiği belirtildi. Orta-üst segment akıllı telefonlarda, yüzde 33 sevkiyat artışı sağlanırken, bir önceki çeyreğe oranla yüzde 7’lik büyüme kaydedildi. Huawei tüketici ürünleri, 30 Eylül 2015 itibarıyla, 3 aylık dönemde, 27,4 milyon akıllı telefon sevkiyatı ile yıllık bazda yüzde 63’lük büyümeye başarısı yakaladı. 2015 yılında sektör genelindeki yıllık bazda beklenen büyüme oranı ise yüzde 9,3 olarak açıklanmıştı.

Hedef 100 milyon telefon satışı
Huawei Tüketici Elektroniği İş Birimi Başkanı Richard Yu, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “Bu çeyreğin sonuçlarına göz attığımızda açıkça görüyoruz ki büyüme stratejimiz çerçevesinde başarıyla yol almaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra, Çin pazarı dışındaki orta-üst segment akıllı telefonlarımızın sevkiyatındaki göz alıcı büyümeyi de gururla takip ediyoruz. Bu büyüme oranlarına baktığımızda, yıl sonuna kadar 100 milyon adetlik akıllı telefon sevkiyatı öngördüğümüzü rahatlıkla söyleyebiliriz.”

Huawei’nin Avrupa ve Ortadoğu-Afrika bölgelerine yönelik akıllı telefon sevkiyatı, bir önceki yılın aynı dönemine göre, sırasıyla yüzde 98 ve yüzde 70 oranlarında artış gösterdi. Huawei Tüketici Ürünleri İş Birimi ayrıca, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 81 oranındaki bölgesel sevkiyat artışıyla, önemli bir başarıya imza attı.
 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri