Huawei’nin satış gelirleri 245,5 milyar yuan seviyesine ulaştı

26 Temmuz 2016 Salı

Huawei’nin paylaştığı ilk yarıyıl sonuçlarına göre, şirketin satış gelirleri 245,5 milyar yuan seviyesine ulaşarak, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 40 oranında arttı

huaweinin-satis-gelirleri-2455-milyar-yuan-seviyesine-ulasti

Huawei, 2016’nın ilk yarı mali performansını açıkladı. Huawei yılın ilk altı ayında 245,5 milyar yuan gelir elde ederek, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 40 oranında bir artışa imza attı. Şirketin operasyonel kar marjı ise yüzde 12 olarak açıklandı.


Huawei CFO’su Sabrina Meng yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ortaya koyduğumuz global strateji ile her üç iş birimimizde de önemli bir büyüme performansına imza attık. Huawei’nin tüm yıl boyunca olumlu pozisyonunu koruyacağına ve yılın sonunu önemli oranda karlılıkla kapatacağına inanıyoruz.”

 

Huawei kurumsal iş çözümleri, bu hızlı büyümede önemli bir paya sahip oldu. Müşterileri ve iş ortakları ile katılımcı inovasyon odaklı çalışma prensibiyle hareket eden Huawei Enterprise, endüstrinin gelişimine de katkı sağladı. İşletmeler, Huawei’nin geniş kapsamlı inovatif, sektör lideri ürün ve çözümlerinden duydukları memnuniyeti satış rakamları ile de ortaya koydu. Huawei'nin bulut bilişim, depolama ve SDN çözümleri ile Güvenli Şehirler ve Elektrik Bazlı Nesnelerin İnterneti çözümleri; finans, enerji, taşımacılık, toplum güvenliği, eğitim ve medya sektörlerinde, en çok tercih edilen ürün ve servisler arasında yer aldı.


Huawei Tüketici Elektroniği İş Birimi de global arenada büyümesini sürdüren birimlerden biriydi. Markanın yeni nesil amiral gemisi ürünleri P9, Mate 8, Honor V8 ve MateBook, pazarda kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Huawei 30 ülkede en çok bilinen mobil cihaz markaları arasında yer almayı başardı. Huawei'ninilk 2’si 1 arada laptop’u MateBook da birçok ülkede satışa sunuldu.


Huawei, telekomünikasyon alanında da operatörleri dijital dönüşümle desteklemeye devam ediyor. Sektörün ana destek alanları olarak görülen -iş, operasyon, mimari ve ağ-segmentleri özelinde, Huawei global ve lokal arenada operatörlerin yanında olmaya devam ediyor. Şirket, 5G ve nesnelerin interneti gibi endüstrinin kilit teknolojilerini hayata geçirerek, telekomünikasyon operatörlerinin ekonomik anlamdaki gelişimine de katkı sağlamayı sürdürüyor.


Huawei, hız kesmeden sürdürdüğü yatırımları ve global büyüme stratejisiyle, Ar-Ge’yi ön planda tutmaya devam ederek, en güncel teknolojileri kişiler ve kurumlarla buluşturmaya devam edecek.   Huawei, müşterileri ve iş ortakları ile birlikteyeni gelişim alanlarını artırarak, en güncel teknoloji ile daha bağlantılı bir dünya için çalışmaya devam edecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri