İbrahim Çallı’nın Yaralı Asker tablosuna yoğun ilgi

10 Aralık 2012 Pazartesi

Kültür ve Turizm Bakanını Ertuğrul Günay tarafından Airport Outlet Center’da dün açılan “Türk Resmine İmza Atanlar” sergisini ilk 2 günde 32 bin 146 kişi ziyaret etti

ibrahim-callinin-yarali-asker-tablosuna-yogun-ilgi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane özel koleksiyonunda yer alan ve Bakanlığın özel izni ile ilk kez Airport Outlet Center sanat galerisinde sergilenen eserler arasında, en çok ilgiyi İbrahim Çallı’nın “Yaralı Asker” tablosu çekti.

İstanbul, özellikle de Üsküdar ressamı olarak bilinen Hoca Ali Rıza’nın 1800 ve 1900’lü yıllarda yapmış olduğu “Fırtınada Deniz, Köprü, Oda İçi, Evler, Meyveler, Yemişler” adlı yağlı boya tabloları,  Nuri İyem’in “Kompoziyon”, Şeref Bigalı’nın “Haziran Ayı”, “Karşıyaka’da”, Bedia Taran’ın “Ayçiçeği Tarlası”, Mehmet A. Laga’nın “Kale Balıkhanesi”, Hasan Kavruk’un “Eski İstanbul”, Maide Arel’in “Bursa Çekirge”, Mehmet Uzel’in “Ata’nın Yatak Odası”, Feyhaman Duran’ın “Yemişler”, Nüzhet İslimyeli’nin “Zincirli Kuyu Kasrı”, Pertev Boyar’ın “Çiçekli Natürmort”u da ziyaretçilerin ilgisini çeken diğer eserler arasında.

Birbirinden değerli 48 ressamın  orijinal tablolarının  yer aldığı  “Türk Resmine İmza Atanlar” sergisi  31 Aralık’a kadar ücretsiz olarak Airport Outlet Center Sanat Galerisi’nde  gezilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri