İçecek deposu İstanbul’da açıldı

08 Mayıs 2014 Perşembe

Türkiye’de içecek toptancılığı alanında bir ilk gerçekleşiyor. 20 milyon dolarlık yatırımla perakende pazarına giren Extra Depo, Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun bir numaralı toptancı marketi olmak üzere yola çıktı ve Türkiye’nin ilk depo mağazalarını İstanbul’da açtı

icecek-deposu-istanbulda-acildi

Bakkal, büfe, restoran gibi stok alanı olmayan işletmeler için tasarlanmış özel bir proje hayata geçiyor. Akyürek Holding’in bir iştiraki olarak kurulan Extra Depo, Türkiye perakende sektörüne uzman depo mağazacılık konseptini getiriyor. “Anında Toptan Çözüm” sloganıyla yola çıkan Extra Depo, Türkiye’nin farklı şehirlerinde merkezi noktalarda konumlandırılacak ve işletmelerin içecek ürünlerine ihtiyaç duyduğu anda, uygun fiyata satın almasını sağlayacak.

Bakkalların, marketlerin ve restoranların artık içecek stoklamasına gerek yok. Zira farklı markalı binlerce çeşit içeceği stoklayan Ekstra Depo, farklı şehirlerde, merkezi noktalarda konumlanmaya başladı. Türkiye’de ilk defa denenen depo mağazacılığı sayesinde bakkallar, marketler ve restoranlar önemli oranda zamandan, alandan ve maliyetten tasarruf sağlayacak. Extra Depo sayesinde, pazara yeni giren farklı markalar, yöresel içecek ve alkol üreticilerinin sunduğu, alkollü-alkolsüz, sıcak-soğuk binlerce içecek, uygun fiyatla müşterilerle buluşacak.

Extra Depo, 400 farklı marka ve 4 bin çeşit ürün seçeneği sayesinde kolay tedarik fırsatı sunacak. Perakende sektörüne uzman depo-market anlayışı da getirecek olan Depo, depo mağazacılığının düşük yatırım ve düşük işletme maliyetleriyle çalışmasına olanak sağlarken müşterilere de önemli bir fiyat avantajı sağlayacak. Yöresel üreticileri destekleyerek içecek ve alkol pazarına yeni markalar sokacak olan Depo, merkezi konumlama sayesinde de zamandan tasarruf sağlayacak. ‘İhtiyacı olana, ihtiyacı olduğu anda, ihtiyacı olduğu kadar’ ürün stratejisi ile alandan kazanç sağlayacak. Uzman danışmanlık hizmeti sayesinde bakkal, büfe, restoran ve otellerin satış verimliliğini artıracak olan Depo, 20 milyon dolarlık yatırımla perakende sektöründe hareketlenmeye de neden olacak.

Alandan ve zamandan tasarruf sağlanacak
400 farklı marka ve 4 bin çeşit ürünün stoklandığı İstanbul Güneşli’deki mağazanın açılışında konuşan Extra Depo Genel Müdürü Ali Osman Engiz, “Extra Depo ile bakkal, büfe, restoran, otel sahiplerinin ve çalışanlarının hayatını kolaylaştırmaya geliyoruz. Düşük yatırım ve işletme maliyetlerimiz sayesinde uygulayacağımız uygun fiyat politikası müşterilerimizin maliyetten tasarruf etmelerinin yanı sıra alandan ve zamandan kazanç sağlayacak. Zira bu tür işletmelerin yoğun olduğu bölgelerde özellikle şehir merkezinde konumlanacağız, telefonla sipariş alacağız ve dileyen istediği anda istediği kadar satın alacak. Yani bir anlamda içecekleri onların yerine biz stoklayacağız. 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen Extra Depo’nun perakende sektörünü hareketlendireceğine, içecek pazarını da geliştireceğine inanıyorum” dedi. İlk Extra Depo mağazasının ardından, Tekirdağ, Yalova, Çorlu, Esenyurt ve Kıraç mağazaları da hizmete girdi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri