İftarlık Gazoz filmin galası Konya Kentplaza AVM’ de gerçekleşti

02 Şubat 2016 Salı

Vizyona cuma günü giren İftarlık Gazoz, özel anlara şahitlik ediyor. Ekibin katıldığı Konya halk gösteriminde Mevlana'nın soyundan gelen, 22’nci kuşak torunu Esin Çelebi Bayru da filmi izleyenler arasındaydı

iftarlik-gazoz-filmin-galasi-konya-kentplaza-avm-de-gerceklesti

Yüksel Aksu'nun kaleminden çıkan ve "motor" demek için üç yıl üzerinde çalıştığı İftarlık Gazoz, 29 Ocak'ta vizyona girdi. Vizyon sonrası çeşitli illerde filmi seyirciyle birlikte izleyen İftarlık Gazoz ekibi, halkın yoğun ilgisiyle karşılanırken cumartesi günü Konya Kentplaza'daydı. Bu kez ekibi bir sürpriz bekliyordu.


Filmin yapımcılarından Elif Dağdeviren'in ekip arkadaşlarına sürpriz yaparak davet ettiği, Mevlana'nın soyundan gelen ve 22’nci kuşak torunu olan Esin Çelebi Bayru da eşi Osman Bayru ile filmi izlemeye gelen isimler arasındaydı. Yönetmen Yüksel Aksu, Cem Yılmaz ve oyuncularla sohbet eden Çelebi, filmi de onlarla birlikte izledi. Yüksel Aksu’nun filmi yıllar önce Mevlana’nın “Açlığa sabır, Allah’ın has kullarına bir lütfudur” sözünden yola çıkarak şekillendirmeye başladığını anlatması üzerine yaşanan duygusal anlara tanıklık eden izleyiciler çıkışta, böyle bir buluşma ile filmi seyretmenin ne büyük bir ayrıcalık olduğunu söyledi.


Kent Plaza'yı erken saatlerden itibaren dolduran Konyalı sinemaseverler, salonda boş koltuk bırakmadılar. Yüksel Aksu'nun çocukluk ve gençliğinden izler taşıyan İftarlık Gazoz filmi, geçmişten bugüne gelen kadim bir gelenekten yola çıkarak, büyük küçük herkesin hikayesini Ege'den anlatıyor. Anadolu'da vazgeçilmez bir yere sahip usta çırak ilişkisini, ilkokul öğrencisi Adem'in gözünden beyaz perdeye aktaran yönetmen, geçmişin unutulmaya yüz tutan değerlerini hatırlamamızı sağlıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri