İki değerli konuk Agora’daydı

02 Haziran 2014 Pazartesi

Agora Alışveriş Merkezi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sağlık kurumları ile işbirliklerine devam ediyor. Sağlıklı yaşamı desteklemek ve günümüz hastalıkları hakkında ziyaretçileri bilinçlendirmek amacı ile Agora Alışveriş Merkezi İzmir’in önde gelen hastanelerinden biri olan Kent Hastanesi ile işbirliği gerçekleştirerek, geçtiğimiz Cuma günü Kent Hastanesi Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Kemal Yücesoyu ve Denge PDM’in Uzman Psikolojik Danışmanı Ferhan Bıçakçılar’ı konuk etti

iki-degerli-konuk-agoradaydi

30 Mayıs Cuma günü saat 14.00’te Kent Hastanesi Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Kemal Yücesoy “Bel, Boyun ve Omurga Sağlığı” konusu ile Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile buluştu. Damar içermemesi nedeni ile 18 yaşından itibaren beslenmesi bozulan omurlar arası diskler, gelen yüklenmeler sonucu 30 yaşından itibaren dejenere olmaya, yani bozulmaya başlar diyen Yücesoy, 50 yaşından sonrada yüzde 80’i normal kıvamını yitirmiş olduğunu belirtti. Bu anatomik ve fizyolojik özellikler nedeni ile 18 yaş altında bel fıtıkları çok nadir olup, 50 yaşından sonra daha sık olarak karşımıza çıkmakta olduğunun altını çizen Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Kemal Yücesoy, toplumda son derece sık görülen bel ve boyun fıtığı ameliyatları, mikro cerrahi yöntemler kullanılarak yapıldığını izleyiciler ile paylaştı. Bunun yanı sıra omurga ve omurilik travmalarında ve diğer rahatsızlıklarda acil müdahalenin hayat kurtarıcı etkisi inkar edilemeyeceğini belirtti.

Kent Hastanesi Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Kemal Yücesoy’un söyleşisinin ardından saat 16.00’da Uzman Psikolojik Danışman Ferhan Bıçakçılar “Yaşamdan Zevk Alabilmek” konusu ile Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile buluştu. Yaz sezonu sebebiyle Eylül ayına kadar ara verilecek olan Agora Sohbetleri’nin son konuğu olan Uzman Psikolojik Danışman Ferhan Bıçakçılar, herkesin kendi hayatından mutlu olması için ufak tüyoları Agora Sohbetleri takipçileri ile paylaştı. Geçmişe bağlı kalmamanın, geçmişte yaşanan kötü olayları anımsayıp üzülmektense, bu tecrübelerden ders çıkarmamız gerektiğini belirtti. Ziyaretçilere klasik müzik eşliğinde ufak bir geçmiş turu yaptıran Bıçakçılar, izleyicilerin küçüklüklerine geri dönerek hatırladıkları ilk çocukluk anılarını anımsamalarını, o çocuğun elinden tutarak dünden bugüne getirmelerini ve bu başarı öyküsünü göstererek mutlu olmalarını dile getirdi. Klasik müzik eşliğinde yapılan bu ufak terapi sonrasında duygusal anlar yaşayan izleyiciler, Eylül ayında Agora Sohbetleri’nde tekrar buluşmak üzere sözleşti.

Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, sosyal sorumluluk kapsamında işbirliği gerçekleştirerek alanında uzman konukları Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile buluşturmanın çok verimli olduğunu belirterek, Eylül ayında da birbirinden farklı konu ve konuklarla devam edeceğini vurguladı. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri