İlk çeyrekte Media Markt pazarın üstünde büyüdü

26 Mayıs 2016 Perşembe

Türkiye’de elektronik perakende pazarı, bir önceki yıla kıyasla yüzde 13.6 büyürken Media Markt yüzde 21.2’lik bir büyüme kaydetti

ilk-ceyrekte-media-markt-pazarin-ustunde-buyudu

GfK, tüketici elektroniği perakende sektörüne ilişkin 2016 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı. Sonuçlara göre, Türkiye’de elektronik perakende pazarı, bir önceki yıla kıyasla yüzde 13.6 büyürken; Media Markt yüzde 21.2’lik bir artışla pazarın üzerinde bir büyüme kaydetti.


Akıllı telefonlardaki büyümenin etkisi ile sektörün en çok büyüme kaydeden kategorisi yüzde 22.6 ile yine telekom oldu. Ayrıca küçük ev aletleri, büyük beyaz eşya ve klima kategorilerinde de sektör kayda değer bir büyüme gösterdi. Rapora göre ilk çeyrekte yüzde 11.4 ‘lük bir küçülme ile en belirgin düşüş IT kategorisinde görüldü. Media Markt IT kategorisinde de yüzde 9.5’lik bir büyüme kaydetti.


GfK’nın ilk çeyrek dönem sonuçlarını değerlendiren Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım: “Media Markt olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olma hedefimize her geçen yıl daha da yaklaşıyoruz. Türkiye’de geçtiğimiz yıl tüketici elektroniği pazarının 2 katı büyüme gösterdik. 2016’nın ilk 3 ayını da, geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 20’nin üzerinde bir büyümeyle kapattık. Yakaladığımız bu olumlu büyüme trendini önümüzdeki dönemlerde de arttırmayı hedefliyoruz.” dedi. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri