İngilizler Türkiye’deki perakende sektörünü Kipa’dan dinledi

08 Aralık 2015 Salı

Kipa, Türkiye pazarına girmeyi hedefleyen İngiltere merkezli firmalara 23 yıllık tecrübesiyle yol gösteriyor

ingilizler-turkiyedeki-perakende-sektorunu-kipadan-dinledi

Türkiye pazarına girme koşullarını araştırmak üzere yiyecek ve içecek sektöründe faaliyet gösteren sekiz İngiliz firmasının temsilcileri İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı’nın (UKTI) organizasyonuyla İstanbul’a geldi.


Açılışını İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu ve Ticaret Direktörü Leigh Turner’ın yaptığı etkinlikte, gelen heyete hukuki mevzuat, ithalat işlemleri gibi konularda brifing verildi. Türkiye pazarına girmeyi düşünen İngiliz firma temsilcileri, gıda perakendesine ilişkin bilgileri ise Kipa Pazarlama ve Ticari Direktörü Ali Öztekin’den dinledi.


“Tecrübemizi paylaşarak katkı sağlıyoruz”
Türkiye’deki perakende sektörünün gelişim süreci ve pazarın durumuna ilişkin güncel bilgilerin yer aldığı bir sunum yapan Öztekin, Türkiye pazarında başarılı olmak isteyen bir markanın hazırlıklı olması gereken koşulları anlattı. Geleceğe damga vuracak perakende trendlerine de değinen Öztekin, Türkiye’deki müşteri profili hakkında ayrıntılı bir analiz sundu. Türkiye’deki aile kavramının önemini vurgulayan Kipa Direktörü, son dönemde doğal ürünlere yönelik ilginin arttığını belirtti. Kipa’nın operasyon sistemi ve sunduğu kesintisiz hizmet anlayışına da değinen Öztekin, sunumun ardından firma temsilcilerinin sorularını yanıtladı.


Öztekin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye, kendine has dinamikleri olan ve büyüme potansiyeli taşıyan bir perakende pazarına sahip. Kipa olarak bu pazara liderlik eden şirketler arasında yer alıyoruz. Sahip olduğumuz engin tecrübe ile Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı firmalara yön göstermeye ve her alanda ülkemize katkı sağlayacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri