Intersport, The Athlete's Foot’u satın aldı

16 Kasım 2012 Cuma

Intersport International Corp., hem performans artıran hem de yaşam tarzını iyileştiren spor ayakkabıları satan ve 27 ülkede 430 mağazada var olan ABD markası “The Athlete's Foot” perakende zincirinin yüzde 100’ünü satın aldı

intersport-the-athletes-footu-satin-aldi

Ana merkezi İsviçre, Bern olan IIC - Intersport International Corp. (IIC) ve Atlanta, Georgia, ABD’deki Global Franchise Group (GFG), GFG’nin yüzde 100 bağlı şirketi olan, The Athlete’s Foot Franchising LLC hisselerinin tümünün satın alınmasına ilişkin anlaşmaya vardı.

IIC dünya çapındaki Athlete’s Foot’un ticari marka haklarını ve tüm franchise sözleşmelerini devralacak. Athlete’s Foot’un Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Peru, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Singapur, Endonezya, Filipinler, Avusturalya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere 27 ülkede 430 mağazası bulunuyor. Avrupa’da ise Athlete’s Foot’un yalnızca Portekiz, Danimarka ve Rusya’da satışı bulunuyor.

Athlete’s Foot konsept ayakkabılar ile kıyafetler ve aksesuarlar dahil olmak üzere, şehir sporları ve yaşam tarzından esinlenmiş müşteriler için atletik ayakkabılar sunuyor. Mağazaların ortalama büyüklüğü 150 ile 250 metrekare arasında ve şehir merkezi lokasyonlarında yer bulunuyor.

Ürün yelpazeleri genelde – bölgeye göre – performansı ve yaşam tarzını iyileştirecek spor ayakkabılardan oluşuyor.  Athlete’s Foot; Çin, Hindistan, Brezilya ve Arjantin gibi gelişmekte olan pazarlarda da gelecek vaat ediyor.

"Konumumuzu güçlendiriyor, yeni pazarlara giriyoruz"
IIC CEO’su Franz Julen; “‘Athlete’s Foot’ Intersport’un mevcut 41 ülke yerine 63 ülkede varlık göstermesini sağlayacak bir fırsattır. Şimdiye kadar özellikle Avrupa’da olmak üzere güçlü bir global konumumuz varken; bu alım ABD, Avusturalya, Endonezya ve Yeni Zelanda gibi karlı pazarlara girmemizi, Güney Amerika’daki gelişen ülkelerin potansiyellerinden yararlanmamızı sağlamıştır. Asya ve Orta Doğu’da da konumumuzu güçlendirmekteyiz. Mevcut Intersport pazarlarında, Intersport lisans sahipleri Athlete’s Foot mağazalarını açacaklardır” diye belirtti.

Pittsburg, Pennsylvania, ABD’de, 1971’de kurulmuş olan Athlete’s Foot, işini ilk uluslararası ana franchise sözleşmesinin imzalandığı 1978’de ABD sınırları ötesine genişletti. İlk uluslararası franchising mağazası Adelaide, Avusturalya’da açıldı ve Athlete’s Foot’un uluslararası alandaki gelişmesinin başlangıcı oldu. Bugün Athlete’s Foot atletik ayakkabılarda dünyanın lider franchising veren kuruluşu.

IIC Yönetim Kurulu Başkanı, Klaus Jost; "‘Athlete’s Foot’ perakende konsepti Intersport’un çoklu-marka/çoklu-spor konsepti ile bütünleşmektedir. Geçmişinden bağımsız olarak; iyi bilinen bu markanın deneyimimiz, pazardaki yerimiz, saygınlığımız,  uzun vadeli bakış açımız ile birlikte tekrar güç kazanacağına ve tüm gruba büyüme fırsatları sunacağına inanıyoruz" diye belirtti.

GFG özellikle yiyecek ve restoran sektörü olmak üzere, çeşitli perakende alanlarında franchising faaliyetleri yürütüyor: GFG Başkanı ve CEO’su, Christopher Dull, "Perakende işlemlerimizi temel olarak hızlı servis restoran endüstrisine odaklama yönünde stratejik bir karar aldık. Bu nedenle, Athlete’s Foot için bir alıcı arayışına girdik. Dünyadaki en büyük spor malzemeleri perakendecisi olan Intersport’un; tüm spor alanlarındaki perakendecilik deneyimi, satın alma hacmi, pazar konumu ve uzun vadeli ve sürdürülebilir büyüme yönündeki iş politikası sayesinde ulusal büyük imtiyaz sahiplerine en iyi görüşleri sunabilecek olan, ideal partneri bulmuş olduk” diye belirtti.

"Dünya spor pazarında önemli rakabet avantaji sağlayacağız"
Intersport Türkiye Genel Müdürü Aydın Kanatlı ise; “TAF satın alımı Intersport’a dünya spor pazarında önemli rakabet avantaji sağlayacak ve ölçek ekonomisinden daha fazla yararlanmasına yol açacaktır. Türkiye’de ise; 2011 yılında başlanan kapsamlı dönüşüm çalışmaları sonrası spor pazarında önemli oyunculardan birisi haline gelen Intersport’un, farklı konseptte daha farklı müşterilere servis vermesine olanak sağlayacak ve orta vadeli büyüme planlarımızın önemli motorlarından birisi olacaktır” dedi.

Bu alım ile Intersport Group, varlığını kayda değer şekilde büyütecek ve Amerika, Güney Amerika ve Avusturalya’da ilk kez olmak üzere, 63 ülkede satışa başlayacak. Satın alım kendi özkaynakları ile finanse edildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri