‘İSO İkinci 500’de 52 basamak birden tırmandı

11 Ağustos 2016 Perşembe

Süt ve süt ürünleri sektöründe hizmet veren Ekici Peynir, İSO’nun açıkladığı Türkiye'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında, bir önceki yıla göre 52 basamak birden yükselerek 2015 raporunda 9’uncu sırada yer ald

iso-ikinci-500de-52-basamak-birden-tirmandi

Ekici markasıyla peynir sektöründe faaliyet gösteren Ekiciler Süt Gıda Hayvancılık, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Kuruluşu” 2015 yılı sonuçlarının açıklandığı araştırmasında 9’uncu sırada yer aldı. 2015 yılında sıralamada 52 basamak birden tırmanarak 61’incilikten 9’unculuğa çıkan Ekici, üretimden satışlara bakıldığında 220.2 milyon lira gelir elde etti.

 

Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesindeki yükselişinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Ekici Peynir Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekici, “Ürünlerimizin lezzeti, kalitesi ve çok çalışmamız sayesinde her yıl düzenli olarak büyüme kaydediyoruz. 2015’te üretimden satışlarda yüzde 17 gibi bir büyüme elde ettik. 2016’da da aynı yükselişimizi sürdürmek istiyoruz” dedi.

 

“Hedef ilk 500”

Yarım asrı aşkın süredir sadece peynir üretimi yapan Ekici’nin bu başarısında en iyi kalite süt kullanmalarının önemli rol oynadığını belirten Mustafa Ekici, şunları söyledi: “1950’li yıllarda rahmetli babamız Şabettin Ekici’nin küçük bir mandırada başlattığı peynircilikle Ekici Peynir yolculuğuna başladı. Bugün Türkiye genelinde dağıtım yapan, hatta yenilikçi ürünlerimizle Türkiye’de peynir sektöründe etkili bir şirket haline geldik. Hizmet vermeye başladığımız ilk günden bu yana hem sektörümüze hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak için çok emek verdik. Şimdi bu emeğin karşılığını görmek bizlere gurur veriyor. İSO’nun ikinci 500 listesinde bir önceki yıla göre 52 basamak yükselerek 9. olduğumuz sıralamada öncelikli hedefimiz Türkiye’de ilk 500 şirket arasında yer almak ve en önemlisi de bu başarıyı sürdürülebilir kılmak.”

 

Ekici, peynirlerini 84 bayi, 80 il ve 33.000’i aşan noktada tüketicilerle buluşturuyor. Ekici,  2008 yılından bu yana Kıbrıs, Ürdün, Afganistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Irak ve Kırgızistan’a ihracat yapıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri