İstanbul buram buram kahve kokacak

10 Aralık 2014 Çarşamba

Bu yıl ilki düzenlenecek olan İstanbul Coffee Festival, üçüncü dalga kahve akımının yaşam kültürünü 25-28 Aralık günleri arasında Karaköy’deki Galata Rum Okulu’nda kahve severlerle bir araya getirecek

istanbul-buram-buram-kahve-kokacak

Kahvenin kendisinin, kokusunun, her türlü alet edevatının, kahve dükkânlarının, kahve sanatının, kültürünün, kahve kitaplarının, kahveyle ilgili konuların buluşma noktası olarak İstanbul Coffee Festival her yıl bir kez İstanbul’da kutlanacak.

Bu yıl ilki düzenlenecek olan organizasyon 25-28 Aralık günleri arasında 4 gün boyunca kaçırılmayacak bir deneyim sunacak. Organizasyonda, İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkânları, özel kahve ve imza yiyecek- içecek markaları ile kahve makinesi üreticileri buluşacak. Profesyonel baristalardan gösteri ve sunumlar, tadım ve ikramlarla gerçekleşecek festivalde ayrıca tasarım ürünler, interaktif workshoplar, seminerler, akustik konserler, sanat sergisi ve ilgi çekici birçok etkinlik yer alacak.

‘Kahve Şampiyonası’ düzenlenecek
Kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen, tek resmi organizasyon olarak bilinen World Coffee Events’in Türkiye seçmeleri 25-28 Aralık günleri arasında İstanbul Coffee Festival bünyesinde yapılacak. Festivalde hem Scae Türkiye Kahve Şampiyonası düzenlenecek, hem de kahve dünyasının seçkin firmaları bir araya gelerek katılımcılara yükselen trend olan nitelikli kahve deneyimini yaşatacak. Beş farklı kategoriden oluşan yarışma birincileri dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edecek.

Kahveye dair her şey burada
20 ila 50 yaş arası, kahveye ilgili daha fazlasını öğrenmek isteyen, fincanında ne içtiğini merak eden, dünyanın farklı kahvelerini tatmak, yeni keşifler yapıp satın almak isteyenler, kahve sektöründe çalışanlar, mekan sahipleri, iş yeri sahibi olmak isteyen girişimciler ile yeni ve eski akım kahve kültürünün içerisinde yer alanların buluşacağı festivalin biletleri ise biletix’te satışa sunuldu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri