İstanbul PERDER kadın istihdamı çalışmalarına devam ediyor

24 Haziran 2016 Cuma

İstanbul PERDER, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliğiyle İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Projesi kapsamında gerçekleştirilen kasiyer eğitimleri tamamlandı

istanbul-perder-kadin-istihdami-calismalarina-devam-ediyor

İstanbul PERDER Dernek Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimler sonucunda 80 kasiyer mezun oldu ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi tarafından hazırlanan sertifikalarını aldı. Mezunlara sertifikalarını İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu, İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Narman ve İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Kartal takdim etti. Ramazan Ulu bu projeyle, derneğin kurulduğu günden bugüne önceliği olan sektördeki toplam çalışan kalitesinin artırılması yönünde güzel bir adım daha atıldığını ayrıca projenin nihai amacı olan kadın istihdamına destek konusunda da katkı sağlandığını belirterek bu anlamlı günde mezunlarla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu kaydetti.


Sürdürülebilir kalkınma hedefleniyor
Proje, ülke ekonomisinde kadın iş gücünü arttırmaya yönelik olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Proje Yönetim Merkezi tarafından hazırlandı. İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 yılı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye layık görülen projenin amaçları: “Toplumsal ve ekonomik kalkınma sürecinde kadınların etkin biçimde yer alması, kadınların iş gücüne katılımının ve istihdamının arttırılması, bireysel ve toplumsal açıdan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilebilmesi ve bu çerçevede kadın istihdamının artması, kadın yoksulluğunun önlenmesi.” olarak belirlendi.


Program Eğitmen Fezanur Aykaç tarafından gerçekleştirildi. Eğitim programında ‘Müşteri ilişkileri’, ‘Takım çalışması’, ‘Etkin iletişim’ ve ‘Zor durumlarla başetmek’ konuları işlendi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri