İstanbul PERDER, Topuk Yaylası’nda kamp yaptı

25 Ocak 2013 Cuma

CP Piliç ev sahipliğinde gerçekleşen İstanbul PERDER üye kampında 2012 yılı değerlendirildi. Üyeler, kamp kapsamında düzenlenen tavla turnuvasında kıran kırana mücadele ederken, keyifli anlar yaşadı

istanbul-perder-topuk-yaylasinda-kamp-yapti

İstanbul PERDER‘in geleneksel olarak düzenlediği üye kampı, bu yıl 18-20 Ocak günlerinde Düzce Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri’nde yapıldı. CP Piliç’in desteğiyle gerçekleştirilen üye kampının bu yılki konuğu Danışman Yasemin Sungur’du.

Kampın ilk günü CP Piliç’in Bilecik Osmaneli’nde bulunan üretim tesisleri gezildi. CP Piliç Türkiye Başkanı Nezih Gencer, tesis ve üretim aşamaları hakkında bilgi verdi. İkinci gün ise, üye toplantısı konseptiyle devam etti.

Toplantının açılışında konuşan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, derneğin genel faaliyetlerini paylaştı. 2013 yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Biçen, 2013 yılı beklentilerini ise şöyle sıraladı: “Büyüme beklentisi yüzde 4, enflasyon tahmini yüzde 6, ihracatta artış beklenmiyor, işsizlik artacak, hangi sektöre yatırım yaparsınız diye sorulduğunda enerji, bilişim, bankacılığın ardından en önemli 4’üncü sektör olarak perakende cevabı alınıyor. Birleşme ve satın almalar 2012 gibi olabilir, Migros’un satış süreci gündemde olacak, Carrefour’da Sabancı ile olan ilişkiler netleşebilir, sektörün cirosu 100 milyar TL, Metro küçük mağazalar açacak, yereller belli büyüklükten sonra yönetmekte zorlanıyor. Wallmart gelir mi, gelmez mi.”

Biçen, 2012 yılında en büyük projelerin PERDER Gelişim Platformu ve İstanbul PERDER Akademi olduğunu ifade etti. Biçen daha sonra sözü PERDER Gelişim Platformu ilk dönem başkanı olan Sarıyer Marketleri Genel Koordinatörü Zafer Yayla’ya bıraktı. Yayla, gelişim platformu için yapılan çalışmalar hakkında kısaca aktarımda bulundu, birlik ve beraberlikle birçok sorunun çözüleceğini vurguladı.

Ardından yeni dönem başkanı Hakmar Marketleri Genel Koordinatörü Cemalettin Zırhoğlu ise başkanlık yapacağı 4 aylık dönem içinde yeni projeler yapılacağından, ortak sıkıntılar için çözümler bulmaya çalışacaklarından bahsetti. Ardından proje sorumluluları tek tek sunum yaptı.

PERDER Gelişim Platformu (PGP) üyelerinden Snowy Market Finans Sorumlusu Utku Tanay Ulu personel maaşları projesini, Üçler Market İnsan Kaynakları Sorumlusu Yasemin Parlak insan kaynakları projesini, Azda Market Genel Müdürü Kemal Tanıl ürün kırılımı projesini, Snowy Market İş Geliştirme Direktörü Bülent Efe satın almanın ortak dili projesini, Doğan Market Genel Koordinatörü karlılık ve verimlilik projesini anlattı. Sunumların ardından PGP üyelerine çalışmalarındaki başarılarından dolayı plaket takdim edildi.

Biçen daha sonra PERDER Akademi’nin lansmanını yaptı ve şunları söyledi: “Perakende insanla başlar, insanla biter. Asıl önemli süreç mevcut insan kaynağı ile en yüksek verimi elde edebilecek mağaza iş ortamlarını oluşturabilmektir. Bu açıdan bakıldığında bir mağazanın çalışan verimliliğinin artırılmasından ilk önce mağaza yöneticisi sorumludur. Bizler de İstanbul PERDER olarak mağaza müdürlerimizin daha bilinçli bir yönetici olmalarını sağlamak, kalifeye personel olma noktasında elimizden gelen desteği vermek adına Akademi kurduk. 6 Şubat’ta eğitime başlayacak olan akademi mağaza müdürlerine yönelik olarak 200 saatlik bir projedir. Alanında uzman eğitimcilerden ve üretici firmaların eğitmenlerinden destek olarak eğitimler verilecek.”

Programın sonunda Danışman Yasemin Sungur, arama konferansı gerçekleştirdi. İstanbul PERDER Başkanı tarafından derneğe yeni üye olan Örnek Market, Birkan Market, Atılgan Et yetkililerine plaketleri takdim edildi.

Programın ardından tavla turnuvası gerçekleştirildi. Tavla tunuvasında Snowy Marketleri’nden Ramazan Ulu birinci, İstanbul PERDER Onursal Başkanı Erdal Tüfekçi ikinci, Rammar Marketleri’nden Mahmut Karadağ üçüncü oldu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri