İstanbul Shopping Fest başlıyor

05 Haziran 2013 Çarşamba

İstanbul’un marka değerine katkıda bulunmak üzere sivil toplum, özel sektör ve kamu işbirliğiyle bu yıl üçüncü kez düzenlenen İstanbul Shopping Fest, 8 Haziran’da başlıyor

istanbul-shopping-fest-basliyor

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen İstanbul ShoppingFest (İSF), 8 Haziran’da başlıyor. Her yıl yüzlerce markanın katılımı, kamu ve özel sektör kuruluşlarının desteğiyle İstanbul’un dünyanın sayılı alışveriş destinasyonlarından biri haline gelmesi için düzenlenen İSF, yurt dışından gelecek yüzbinlerce turist ve yerli tüketiciyi ağırlayacak.

Yurt dışı tanıtım çalışmaları aylardır devam eden İSF, Gezi Parkı gösterileri çerçevesinde son günlerde oluşan hassas ortamı dikkate alarak bu yıl yurt içindeki etkinlik, konser gibi unsurları erteleyerek yoluna devam edecek.

İstanbul’un tarihi, kültürel özelliklerinin yanı sıra moda ve alışverişteki üstünlüğünü, tüketiciye sunacağı fırsatları ön plana çıkararak perakende, turizm, yeme-içme, ulaşım, konaklama gibi birden çok sektörü harekete geçirecek olan İSF’de bu yıl 150’den fazla marka sezon ürünlerinde yüzde 50’ye varan indirimler sunacak.

Füsun Tavus: İSF kolektif bir İstanbul projesi
İSF Genel Müdürü Füsun Tavus, İSF’nin 40’a yakın ülkede tanıtımı yapılan, uluslararası boyutu olan, iş dünyasından çok farklı sektörlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve kamunun el ele vererek emek harcadığı kolektif bir İstanbul projesi olduğunu ifade etti. Tavus, “Bu yıl bildiğiniz üzere İSF’nin hemen öncesinde İstanbul ve Türkiye’yi etkileyen, halen de içinde olduğumuz hareketli bir süreç başladı. Planlandığı tarihlerde bu festivali gerçekleştirme sorumluluğumuzun yanı sıra; yaşanan olaylar karşısında festival programımızda etkinlik, konser gibi eğlence unsurlarını yeniden düzenlemeyi uygun gördük. Festivalimiz bu yıl alışverişte tüketicilere sunacağımız fırsatlarla, alışveriş odaklı olarak gerçekleşecek” dedi.

“İstanbul ve Türkiye ekonomisine hareketlilik getiriyor”
Tavus, “Perakende ve turizm başta olmak üzere onlarca sektör festival süresince önemli bir hareketlilik yaşıyor. Küçük esnaftan sokak satıcısına kadar pek çok kesimin beklediği ve yakından ilgilendiğibir festival İSF” dedi.

Füsun Tavus, İSDF ile ilgili bazı rakamları şöyle paylaştı: “İSF’nin ekonomiye katkısında hem yerli hem de yabancı alışveriş severlerin katkısı var. İSF’nin yapıldığı ikinci yılda yani 2012’de 21 günde 7.5 milyar liralık yerli harcama hacmine ulaşıldı, iki yılda yabancı kartlarla yapılan alışveriş cirosu yüzde 64 arttı. Bu yıl çok etkin bir yurt dışı tanıtım süreci geçirdik; yabancı misafirlerimizin 23 günde toplam 500 milyon TL harcamasını bekliyoruz.”

Tavus, geçtiğimiz yıl İSF süresince 939 bin 508 turistin İstanbul’u ziyaret ettiğini, bu veriler ışığında bu yıl Haziran ayında 1.1 milyon turistin aynı dönemde İstanbul’u ziyaret etmesinin tahmin edildiğini vurguladı.

23 gün boyunca yüzlerce marka indirim ve özel fırsatlar sunacak
İSF’nin amacının bugün moda denildiğinde ilk akla gelen Paris, Milano gibi şehirlerin yanında İstanbul’u da herkesin heyecanla görmek istediği bir marka kenti haline getirmek olduğunun altını çizen Füsun Tavus, şöyle devam etti: “Gerek perakende, gerek yeme-içme, gerekse konaklama alanında 150’den fazla marka İSF’ye tüketiciye özel hazırladıkları fırsatlarla katılıyor. 23 gün boyunca, alışveriş yapmak isteyen herkes için hem marka hem de fırsat anlamında çok özel bir karma sunulacak.”

Yabancı misafirlere yeni bir hizmet
İstanbul’u dünya alışveriş merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlayan festival kapsamında; bu yıl yurt dışından gelen yabancı misafirlere ayrıcalıklı ve yeni bir hizmet olan İSF TravelerCard sunuluyor. Üye mağazalar ve restoranlarda geçerli olacak ve içerisine yüklenen para ile nakit taşımaya son verecek, ön ödemeli bir kart olan İSF TravelerCard, İstanbul Atatürk Havaalanı’nda kurulan stantlardan temin edilecek. Festival süresince kart sahiplerine üye iş yerlerinde ek indirimler de sunulacak. İSF TravelerCard, yabancı konuklar için daha güvenli alışverişi de temin edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri