İstanbul’un festival ışıkları yandı

08 Haziran 2015 Pazartesi

Bu yıl 6-28 Haziran günleri arasında 5’incisi düzenlenen İstanbul Shopping Fest, Ortaköy Meydanı’nda Kadir Topbaş ve İbrahim Çağlar’ın katılımıyla yapılan görkemli havai fişek, su ve ışık gösterileriyle alışveriş heyecanını başlattı

istanbulun-festival-isiklari-yandi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası ev sahipliğinde Ortaköy House Cafe’de gerçekleştirilen davete; İstanbul Valisi Vasip Şahin İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, İSF Yönetim ve İcra Kurulu Üyelerinden Dursun Topçu, Hakan Orduhan, İlhan Soylu, Servet Samsama, Sami Kariyo, Sinan Öncel, Nevzat Kütük, Kortan Çelikbilek’in yanı sıra Mavi Jeans CEO’su Cüneyt Yavuz, Vakko CEO’su Jaklin Güner ve Flo, Lumberjack, Polaris gibi ünlü ayakkabı markalarını bünyesinde barındıran Ziylan Grup Başkanı Mehmet Ziylan gibi iş dünyasından birçok önemli isim katıldı. Boğaz manzarası eşliğinde yapılan havai fişek, su ve ışık gösterileri izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Etkinliği, İstanbullular ve İSF nedeniyle gelen yabancı konuklar ilgiyle izledi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar ise yaptığı konuşmada yolu İstanbul’dan geçen herkesi 23 gün sürecek alıverişin tadını çıkarmaya davet etti. Çağlar, İstanbul Shopping Fest rüzgârının İstanbul’a kültürün, sanatın, paranın ve alışverişin başkenti olma yolunda yeni bir soluk getirdiğini ifade etti.

Taksicisinden sokak simitçisine, küçük esnafından AVM’lere kadar İstanbul’a gönül vermiş herkesin bu heyecan dolu şölenin bir parçası olduğunu ifade eden Çağlar, festival boyunca sürecek Efsane İndirim ve Konsept indirim günlerinde yapılacak indirim fırsatlarını hatırlattı.

İbrahim Çağlar, her 50 TL’lik alışveriş yapanın kazanacağı çekiliş hakkıyla bir ev ve bir araba sahibi olacağının müjdesini vererek: “İnanıyorum ki, İstanbul'a duyduğumuz bu sevda, festivali adım adım büyütecek ve gücüne güç katacaktır. Bakın, küresel krizin en ciddi yaşandığı 2009 yılında turizm açısından İspanya yüzde 8.9, Yunanistan yüzde 7.5 oranında gerilerken Türkiye yüzde 2.4’lük bir büyüme gerçekleştirebilmiştir. Bugün yine küresel ölçekte benzer bir ekonomik durumla karşı karşıyayız. Buna rağmen turizm büyümesiyle İstanbul 2015’te 7’nci sıradan 5’inci sıraya yükselmeyi başarmıştır. Biz de İstanbul Shopping Fest olarak tüm iletişim stratejimizi bu çerçevede kurarak İstanbul’umuzu 5’inci sıradan 3’üncü sıraya çıkaracağız.” dedi.

Gevezeden kutu kutu hediye
İstanbullular, Türkiye’nin en sevilen DJ’leri arasında bulunan Geveze ile oynadıkları “Kutu Kutu” oyunuyla en prestijli markaların hediye çeklerini kazandı. Yine, Geveze ve Fazla Mesai Orkestrası’nın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılara eşlik eden ziyaretçiler Brazil Dans Grubu’nun sahne performansıyla eğlenceli dakikalar yaşadı. İstanbul Shopping Fest maskotlarının dağıttığı hediye çeklerinin büyük ilgi gördüğü partide ziyaretçiler Power FM DJ’lerinin müzikleri eşliğinde coştular.

Akılcı alışveriş için isf’den indirim günleri
12 Haziran’da Mall Of İstanbul’da yapılacak Efsane İndirim Günü 30’dan fazla markanın inanılmaz indirim fırsatlarını bir arada sunuyor. 5 TL’ye tişört, 10 TL’ye pantolon sahibi olabilecek ziyaretçiler yine ünlü markaların terliklerini 5 TL’ye alarak yazı özgürce yaşayabilecek. Anneler ise yüzde 85 indirimle aldıkları çocuk iç giyim ürünleriyle tüm sezon rahat edebilecek. 28 Haziran’a kadar sürecek olan Festival’de İstanbullular, belirlenen Konsept İndirim günlerinde ise jeanden elektroniğe, tekstilden kozmetiğe, ayakkabı-çantadan ev dekorasyonuna kadar pek çok markanın yüzde 50’ye varan indirim fırsatlarının yanı sıra farklı ürün kampanyaları ile avantajlı alışveriş yapma olanağı bulacak.

Büyük ödül bir ev ve bir araba
6–28 Haziran günleri arasında kredi kartı ya da banka kartıyla yapılan 50 TL’lik her alışveriş, çekilişe bir katılım hakkı sağlayacak. Kampanyada katılımcılara EgeYapı Group’tan 1+1 daire ve Mercedes Benz Yeni Vito Tourer  hediye edilecek.

Festival sonuna kadar devam edecek kampanyanın talihlileri  İSF’nin sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle sahiplerini bulacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri