İstikbal ve Bellona’dan Avrupa atağı

16 Mart 2015 Pazartesi

Türkiye’nin lider mobilya markalarını bünyesinde bulunduran Boydak Holding, yurtdışı mağazacılık faaliyetlerine hızlı, akılcı ve isabetli pazar stratejileriyle devam ediyor. Boydak Holding, İstikbal ve Bellona markalarıyla Almanya, Fransa ve İsveç’te 1 günde 5 yeni mağaza açarak Avrupa’daki İstikbal mağaza sayısını 66’ya, yurtdışındaki toplam mağaza sayısını ise 342’ye yükseltti

istikbal-ve-bellonadan-avrupa-atagi

Geliştirdiği yenilikçi ürünler ve yaptığı akıllı yatırımlarla mobilya sektöründe küresel marka olma hedefine her geçen gün daha da yaklaşan Boydak Holding, İstikbal ve Bellona markalarıyla Avrupa’da 1 günde 5 yeni mağaza açtı. Son dönemde özellikle yakın coğrafyada yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, yurtdışı mağazalaşmada Avrupa’ya odaklanan Boydak Holding bu yeni açılışlarla birlikte Avrupa’daki İstikbal mağaza sayısını 66’ya, yurtdışı toplam mağaza sayısını ise 342’ye ulaştırdı.

Boydak, son olarak İstikbal ile Fransa, Almanya ve İsveç’te; Bellona markasıyla da Almanya’da yeni mağazalarını faaliyete geçirdi. Açılışı yapılan mağazalarla birlikte İstikbal markasıyla Fransa’da 13, Almanya’da 8, İsveç’te ise 3 mağazaya ulaşılırken, Bellona ise Almanya’da ilk kez mağaza açarak tüketiciyle buluştu.

İstikbal, Avrupa’nın mobilya alanında en büyük üretim tesisine sahip
Yaklaşık 1,1 milyon metrekarelik üretim alanıyla Avrupa’nın en büyük entegre üretim tesisine sahip İstikbal yeniliğe dayalı büyüme stratejileriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Açılışlarla ilgili bilgi veren Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, Boydak Holding mobilya markalarının en önemli stratejik üstünlüğünün hızlı ve esnek karar alma yeteneği olduğuna dikkat çekerek: “Dünyadaki gelişmeleri, pazar dinamiklerini çok yakından takip ediyoruz. Çevre ülkelerde yaşanan siyasi gerilimler, bizi daha istikrarlı Avrupa ülkelerine yönlendirdi. 2014’ten itibaren 2015 ve önümüzdeki yıl da Avrupa’ya odaklanacağız” dedi. Avrupalı tüketiciye doğrudan ulaşmayı sağlayan mağazalaşma çalışmalarında, en önemli güvencenin yenilikçi ürün ve koleksiyonlar olduğunu ifade eden Boydak, “Akıllı yatırımlarımız sayesinde Türkiye’nin mobilyada da küresel markaları olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Fransa, Almanya ve İsveç’te bir günde 5 yeni mağaza açtık. Hedefimiz, Avrupa’daki mobilya sektöründeki pazar payımızı artırarak 2015 yılı ihracatımızı yüzde 10 büyüme ile gerçekleştirmek” diye konuştu.

“2016 sonunda Avrupa’da 100 İstikbal mağazası hedefine emin adımlarla ilerliyoruz”
Boydak Holding’in mobilya markalarından İstikbal’in yurtdışında 342 mağazası bulunduğuna dikkat çeken Memduh Boydak, “İstikbal markamızla hedefimiz 2023 yılında dünyanın en büyük mobilya üreticisi olarak ilk üçte yer almak. Bu hedefe ulaşmak için de hedef pazar stratejilerimizi çok iyi planlıyoruz. Özellikle İsveç’te bulunmamızın sembolik değeri çok yüksek çünkü İsveç ev mobilyası ve perakendesinde çok güçlü marka çıkarmayı başarmış bir ülke. Biz de küresel marka olma yolunda büyük yol aldığımıza inanıyoruz. Tüm bu açılışlar hedefimize ulaşma konusunda ne kadar cesur, güçlü ve istikrarlı olduğumuzu da gösteriyor. İstikbal ile bugün Avrupa’da 66 mağazamız var, 2016 sonuna kadar bu sayıyı 100’e çıkarmak istiyoruz” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri