İtalyan marka Türkiye’de büyüyecek

15 Ocak 2015 Perşembe

Dünyaca ünlü İtalyan markası Sisley, dünyaya örnek olacak iş modeli ile Türkiye’de büyümeye hazırlanıyor. Uzun yıllardır tekstil ve perakende sektöründe faaliyet gösteren Özlenir Grup, Türkiye’de Sisley markasını bünyesine kattı

italyan-marka-turkiyede-buyuyecek

İtalyan modasının en trend koleksiyonlarını milyonlarla buluşturan Sisley, Türkiye’de büyüme kararı aldı. Türkiye pazarındaki sektör payını artırmak için Özlenir Grup’a ait RESBA Ltd. Şti. ile güçlerini birleştiren Sisley, sektöre güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 46 yıllık köklü geçmişiyle dünyanın birçok bölgesine İtalyan şıklığını taşıyan Sisley, Türkiye’deki faaliyetlerini yeni iş ortağı RESBA ile sürdürecek.

Türk kadınları İtalyan çizgileriyle tanışacak
Uzun yıllardır ünlü denim markası Diesel’in Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Özlenir Grup, JeansLab, Glocal ve Diesel’den sonra Sisley markasını da bünyesine ekleyerek Türkiye’de tekstil sektörünün en güçlü isimlerinden biri olacak.

Sisley gibi önemli bir markanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Özlenir, “50 farklı ülkeye İtalyan moda trendini taşıyan Sisley, yakın zamanda Türk kadınlarının da vazgeçilmezi olacak. Sisley kadını; tarzından ödün vermeyen, ofiste şıklığı arayan, trendleri takip eden ve kaliteye önem veren bir profili temsil ediyor. Sisley’in İtalyan zarafeti ve şıklığını yansıtan özel koleksiyonları ile Sisley kadınları günün her saatine uyum sağlayarak ofisin en şık çalışanı, gece partilerinin en göz alıcısı ve sokak modasının en tarzı olacak. Farklı desenleri, tasarım zenginliği ve kalitesi ile dünyaca tanınan İtalyan markası Sisley’i Türkiye’de fark edilmek ve fark yaratmak isteyen kadınlarla buluşturuyoruz” dedi.

Sisley’i, bayilik sistemiyle Türkiye’nin birçok yerindeki moda tutkunlarıyla buluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Özlenir, “Bayilerle tam bir ortaklık anlayışı içinde çalışmayı planlıyoruz. Bayilerimiz Sisley konseptine uygun olarak açacakları 100-150 m2 lik mağazalarda herhangi bir stok riski ile karşılaşmadan, ciro paylaşımı üzerine kurgulanan bir sistemle çalışacaklar. Halihazırda 25 satış noktası ile faaliyet gösteren Sisley markasını 5 yıl içerisinde 100 satış noktasına ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Türkiye model ülke
Türkiye’deki büyüme hedeflerinden bahseden Sisley Marka Direktörü Paolo Battacchi, “Sisley, 1991 yılından bu yana Türkiye’de... İç pazarı 74 milyon kişiden oluşan ve özellikle önümüzdeki üç yıl içerisinde özel tüketim ürünlerinde güçlü büyüme potansiyeli olan Türkiye’de şimdi farklı bir bakış açısıyla yeni bir yola çıkıyoruz. Türkiye’yi gelecekte marka gelişimimize büyük katkıda bulunacak önemli bir pazar olarak görüyoruz” dedi.

Türkiye’nin 15-34 yaş aralığındaki 26 milyonluk genç nüfusu ile dünyanın en genç ve dinamik ülkelerinden biri olduğunu belirten Battacchi, “Türkiye, aynı zamanda ekonomideki istikrarlı büyümesiyle yatırım için güvenli bir liman olma özelliği taşıyor. Tüm bu noktalar Türkiye’de büyüme kararı almamızda etki oldu. Sisley markası olarak ilk bağımsız distribütörlük anlaşmamızı Türkiye’de yaparak yeni bir model deniyoruz ve model dünyadaki diğer iş yapış biçimlerimize örnek olacak. Bu anlaşma, Sisley’in gelecek dönemdeki stratejik pazarlara yönelik ilk adımını temsil ediyor” dedi.

Battacchi ayrıca “Yenilikçi ve dinamik bir firma olan Özlenir Grup’un aynı zamanda perakende ve toptan satış kanalında güçlü bir büyüme elde ettiğini görüyoruz. Bu anlamda Özlenir Grup, Sisley’in stratejik hedeflerine ulaşmasında ideal bir iş ortağı. Grup’un Türkiye pazarındaki hâkimiyetinden ve tecrübelerinden faydalanarak hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Satışların yüzde 60’dan fazlası Avrupa’da gerçekleşiyor
50 farklı ülkede 900 mağazada ürünlerini moda tutkunlarıyla buluşturan Sisley, yıllık satış rakamlarının yüzde 60’ını Avrupa’da gerçekleştiriyor. Markanın ikinci en büyük satış bölgesi ise Asya Pasifik Bölgesi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri