İTÜ Fashion Show 2016'da genç tasarımcılar yarıştı

01 Haziran 2016 Çarşamba

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile birlikte faaliyetlerini sürdüren İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı'nın 9’uncu dönem mezunlarının tasarımları İTÜ Fashion Show 2016'da görücüye çıktı

itu-fashion-show-2016da-genc-tasarimcilar-yaristi

İTÜ Rektörlüğü'nün katkılarıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen “İTÜ Fashion Show”, Banu Noyan‘ın koreografisiyle önceki akşam Divan Otel'de gerçekleşti. Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu ve Gökay Kalaycıoğlu’nun üstlendiği gecede 25 model podyuma çıktı. Genç tasarımcılar, İlkbahar-Yaz 2017 temaları altında hazırladıkları tasarımlarıyla hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısında yarıştı. Yarışmanın seçici jürisi birbirinden yetenekli gençlerin tasarımları arasında seçim yapmakta zorladı.


Yarışmanın birincisi The Bath isimli tasarımıyla Cemile Meryem Özlem Şimşek seçildi. Ceylin Türkkan, Timeless Cuban adlı tasarımıyla ikinci, Beste Beksaç ise Time to Shine tasarımıyla üçüncü seçildi. Hepsiburada.com ilk üçe giren öğrencileri ödüllendirdi. İTÜ Fashion Show'da ilk 3'e giren yarışmacılar Hepsiburada.com'dan alışveriş çeki kazandı. Yarışmanın ana sponsorlarından olan LC Waikiki’nin özel ödülünü kazanan Sibel Yanmaz, LC Waikiki tarafından organize edilen styling eğitimi ve Ipad kazandı. Yine sponsorlar arasında yer alan Tetaş-Shima Seiki Özel ödülünü ise Merve Başkaya aldı. Genç tasarımcı Shima Seiki'nin Japonya'daki fabrikasında 1 haftalık triko tasarım eğitimi kazandı. Derece giren yarışmacılar ödüllerini Prof. Cevza Candan'ın elinden aldı.


Yarışmanın seçici jürisinde; İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi; Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Şeref Fayat; Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ruken Mızraklı; LC Waikiki Üründen Sorumlu Genel Müdürü Maria Comfort; LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Ssavcı Tandar; Şahinler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Jale Tuncel; Moda Tasarımcıları Dernek Başkanı Mehtap Elaidi; Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral; IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen; Divan Grup İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Şahin; Moda Tasarımcısı Gül Agis; Hepsiburada.com Kategori Direktörü Şebnem Tuncer; D-Studio Genel Müdürü Dilek Kemer; Çalık Grup Satış ve Pazarlama Direktörü Ebru Özaydın; Akademi Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Mızrak; Moda Editörü Yasemin Dizdar; Vassago Saç Tasarım Murat Kayabaşı yer aldı. Moda sektörünün uluslararası platforma taşınmasında lider rol oynayacaklarına inandığımız mezunlarımızın, sanayii ile ilk buluşmaları olan İTÜ Fashion Show 2016’ya basın ve sanayinin ilgisi büyük oldu.


İTÜ Fashion Show sponsorları şöyle:
İTÜ Fashion Show 2016 etkinliğinin ana sponsorluklarını İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) ile LC Waikiki üstlendi. Mekân sponsorluğu ise bu sene de Divan Otel’in oldu. Destek sponsorları: Tetaş, hepsiburada.com, Çalık Grup, Best Seller, Lectra Systems, Pımms Group, Vassago Hair Designers, Kyrolan Make-Up ve Tekstil & Teknik.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri