İzmirliler doğru nefes taktiklerini öğrendi

18 Ocak 2016 Pazartesi

Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerinin yoğun ilgiyle takip ettiği ve her hafta Cuma günü saat 16.00’da Agora Alışveriş Merkezi A Blok aktivite alanında gerçekleştirilen Agora Sohbetleri 2016 yılında da birbirinden değerli konu ve konuklarla devam ediyor

izmirliler-dogru-nefes-taktiklerini-ogrendi

15 Ocak Cuma günü gerçekleşen söyleşide Nefes Koçu Harika Elden “Doğru Nefes Alıyor Muyuz?” konusu ile katılımcıları nefes teknikleri ile ilgili bilgilendirdi. Söyleşiye doğru nefes tekniklerinden önce “Nefes nedir?” konusu ile başlayan Elden,  nefesi şu sözler ile tanımladı: “Dünyaya geldiğimiz anda önce nefes veririz ve ardından nefes alarak yaşama bağlanırız. Ve bu dünyada kaldığımız süre boyunca bu alış ve veriş dengeli, düzenli ve ritimli bir şekilde devam eder. Bu doğamızdır. Nefes yaşama bağlılıktır, canlılıktır.”


Nefes kontrolünün aynı zamanda yaşam kontrolü olduğunu ve akılsal bedenimizi kontrol etme sistemi olduğunu aktaran Harika Elden, doğru nefesin bedenimiz üzerindeki olumlu etkilerinden bahsetti. Nefes hâkimiyeti ile zihinsel faaliyetlerimizi nasıl kontrol edebileceğimizi ve bu sayede kişilerin nasıl evrensel enerjilerini arttırabileceklerini paylaşan Elden;  nefesimizi kontrol edebilmeyi öğrendiğimizde duygu ve düşüncelerimizi kontrol edebileceğimizi, kendimize hakim olabilmeyi başarabileceğimizi ve bunun da her şeyi kontrol edebilmek anlamına geldiğini vurguladı. Yaşımız ilerledikçe çevremiz, arkadaşlarımız ve hatta bizi yetiştirenlerin doğru bildikleri yanlışlarla doğal nefes alış verişlerimizde bozulmalar olduğunu ve bunun doğru olmadığını sistemimizin bize mesaj göndererek bildirdiğini paylaşan Nefes Koçu Harika Elden, vücudun doğal ritmi bozulduğundan rahatsızlık ve hastalıklarla bizim bunun farkına varmamızı sağladığını söyledi. Kişinin nefes farkındalığı ile birçok teknikleri yaşamında uygulayarak kendi doğal yapısına ulaşabilmesi mümkündür diyen Elden, aslında bunun bir ulaşım veya yeni bir şey öğrenimi değil doğaya geri dönüş ve dünyaya geldiğinde bildiklerini hatırlamakta denilebileceğini söyledi.


Çocuklarla nefes farkındalığı çalışmalarına da değinen Harika Elden, nefes çalışmaları ile odaklanma ve dikkat konusunda kontrol sahibi olan çocukların derslerindeki başarı oranında da artış gözlemlendiğini dile getirdi. Söyleşi sonunda katılımcılara uygulamalı olarak birkaç basit nefes teknikleri de yaptırarak, ziyaretçilerden gelen soruları cevapladı.


Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, yoğun ilgi ile takip edilen Agora Sohbetleri’nde hayata dair birçok konuya yer verdiklerini belirterek, 22 Ocak Cuma günü Diyetisyen Pınar Ergül ve Psikolog Berk Karaoğlu’nun “Yeme Davranış Bozukluğu ve Tedavisi” konulu söyleşisine tüm İzmirlileri davet etti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri