Jokerland’ı Actera Group satın aldı

28 Kasım 2011 Pazartesi

Mars Entertainment'ın ortaklarından yatırım fonu Actera Group, oyuncak ve oyun satışı yapan Joker, Maxi Toys ve Jokerland eğlence parklarını satın aldı

jokerlandi-actera-group-satin-aldi

ATM Şirketler Grubu bünyesinde 1994 yılında kurulan Joker ve Maxi Toys mağazaları ile çocuk eğlence parkları Jokerland'ları Türkiye merkezli yatırım fonu Actera Group satın aldı. Başında İsak Antika ve Murat Çavuşoğlu'nun olduğu, aynı zamanda Mars Entertainment'ın da ortakları arasında yer alan grup, 2011 yılının başında başladığı görüşmeleri yıl bitmeden tamamlamış oldu.

ATM Şirketler Grubu'nun İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Antalya, Mersin, Konya, Diyarbakır olmak üzere 11 ilde toplam 20 bin 463 metrekare alana sahip 63 mağazası var. Özellikle Toy'sR'Us mağazaları kapandıktan sonra öne çıkan grup, son olarak bünyesine Joker Akademi'yi katmıştı.

Actera Group ise, Türkiye'deki yatırımlara odaklanmış, bağımsız bir özel sermaye fonu. Hâlihazırda 500 milyon doları aşan büyüklüğü ile Türkiye odaklı en büyük özel sermaye fonu olan Actera Partners L.P.'yi yönetiyor.

Actera Partners L.P.'nin yatırımcıları ise Kuzey Amerika, Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu merkezli emeklilik fonları, kalkınma bankaları ve devlet yatırım kurumları gibi yatırımcılar. Actera, yatırımcılarının finansal güçlerini ve global imkânlarını yatırım yaptığı şirketlere değer katmak amacıyla harekete geçirebiliyor.

Kaynak: SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri