Kabuklu fındık rekora koşuyor

02 Ocak 2015 Cuma

Ordu’da, serbest piyasada 14 lira seviyelerine kadar çıkan kabuklu fındığın kilogramı, yeni yılın ilk gününde 15 liradan alıcı buldu

kabuklu-findik-rekora-kosuyor

Geçen mart ayındaki zirai don nedeniyle 6 liralık fiyatı önce 9 lira dolaylarına, ardından da 14 liraya kadar yükselen kabuklu fındığın kilogramı, 2015'in ilk gününde serbest piyasada 15 liradan satılıyor.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Fındık Komitesi Başkanı Evren Enginyurt, AA muhabirine, fındık fiyatının 2015 yılının ilk gününde artmaya devam ettiğini söyledi. Özellikle geçen haftalardaki sıcak havanın bahçelerde erken çiçeklenme oluşturduğunu belirten Enginyurt, bu tablonun piyasayı tedirgin ettiğini savundu. Hava şartlarına bağlı olarak fındık fiyatının daha da artmasını beklediklerini vurgulayan Enginyurt, “Bazı üreticilerimiz 20 lira beklentisinde, ürününü depolarda saklıyor.” dedi.

Enginyurt, fiyatların artmasına kimsenin şaşırmaması gerektiğini kaydederek, “Bu durum olağan, bekleniyordu. Belki de fiyat 20 liraya ulaşacak.” ifadesini kullandı.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri