Kadınlar Günü Forum Trabzon’da horonla kutlandı

12 Mart 2013 Salı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Forum Trabzon’da cinsiyet ayrımına karşı kadın-erkek el ele verilerek oluşturulan ‘Horon Halkası’ ile kutlandı

kadinlar-gunu-forum-trabzonda-horonla-kutlandi

Cinsiyete dayalı ayrımcılık, kız çocukların okula gönderilmemesi, çocuk yaşta evlilikler, şiddet… Günümüzde hala devam eden bu sorunlara Kadınlar Günü’nde ‘Dur!’ demek için bir araya gelen Trabzonlular, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü sembolik ‘Horon Halkası’ ile kutladı.

Forum Trabzon’da gerçekleşen etkinlikte, kadınların hak ettikleri yaşama bir adım daha yaklaşabilmeleri için el ele vermenin önemini vurgulayan Trabzonlular, alışveriş merkezi içerisinde gerçekleşen Horon Halkası ile Kadınlar Günü’nü kadın-erkek birlikte kutladılar. Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinin açılışını Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin yaptı.

16.30-17.30 saatleri arasında gerçekleşen etkinlikte, KEBSED (Kadın Erkek Birlikte Sosyal Eşitlik Derneği), Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Trabzon Valiliği Yerel Eşitlik Birimi, KTÜ Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Akçaabat Çalköy’den yöresel kıyafetleri ile katılan bir grup ve Forum Trabzon ziyaretçileri daha eşit bir dünya için el ele verdi.

Horon halkası öncesinde de, Karadeniz’in sevilen sanatçısı Zeynep Başkan sevenlerine mini bir konser verdikten sonra imza dağıttı. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri