Kadınlar Günü’nü en çok ‘evli’ erkekler kutluyor

07 Mart 2017 Salı

E-ticaret platformu n11.com, online düzenlediği bir anketle kullanıcılarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediye yaklaşımını araştırdı. 600’e yakın katılımcıyla gerçekleştirilen online ankette ‘Kadınlar Günü’nde hediye alacak mısınız’ sorusuna en fazla ‘Evet’ yanıtını yüzde 72 payla erkekler verdi

kadinlar-gununu-en-cok--‘evli-erkekler-kutluyor

E-ticaret platformu n11.com, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediye tercihlerini ölçmek üzere n11.com müşterileri içinden 600’e yakın kişinin katılımıyla online bir anket düzenledi. Anket, Kadınlar Günü’nde hediye almayı en çok tercih eden grubun evli erkekler olduğunu ortaya koyarken, giyim ve ayakkabı kategorisi hediye tercihlerinde birinci sırada yer aldı.

Alışveriş alışkanlıklarına ışık tutan ankette “Kadınlar Günü için ne tür hediyeler tercih edersiniz?” sorusunu yanıtlayan erkek kullanıcıların yüzde 35’i giyim ve ayakkabı, yüzde 27’si çiçek ve yüzde 20’si dışarda akşam yemeği hediye edeceğini belirtti.

 

Ankete katılan kullanıcıların yüzde 45’e yakın bir kısmı hediye alacağını belirtirken, yüzde 55’lik bir kesim Kadınlar Günü’nde hediye almayacağını belirtirken, hediye alacak grubun yüzde 72’si eşine hediye almayı tercih ediyor.Kadınlar Günü’nde ‘annesine hediye alacak grup ise yüzde 18’le eşten sonra geliyor.
Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri