Kaprol Grubu/D2 Tekstil’e yeni CEO

11 Haziran 2013 Salı

Aykut Tarakçıoğlu, Tekstar yanında, Kaprol Grubu bünyesinde yer alan D2 Tekstil Şirketi’nin CEO’su oldu. D2 Tekstil, global ve yerli holdinglerin, kuruluşların kurumsal kimliğine paralel ve operasyona özel giyim ihtiyaçlarını, uluslararası endüstriyel standartlarda üretilen yüksek kalitede ürünlerle karşılıyor

kaprol-grubud2-tekstile-yeni-ceo

Ege Üniversitesi’nden 1993 yılında Tekstil Mühendisi olarak mezun olan Aykut Tarakçıoğlu, Akın Holding’in uluslararası ticaret şirketi EDPA’nın New York temsilciliğinde profesyonel hayata başladı. 2000 yılına kadar EDPA NY’ta çalıştıktan sonra Tekstar USA LLC ve Tekstar Tekstil Ticaret Ltd. Şirketi’ni kurdu. Kısa sürede İstanbul merkez olmak üzere Ürdün, Mısır, Kore, Bangladeş, Çin ve İngiltere’de Tekstar şubeleri hizmete girdi.

2000 yılından itibaren özellikle tekstil ürünleri tedariki konusunda aktif olan Tekstar Grup, global tekstil ticareti ve tedariki konusunda kendi alanında öncü bir firma. Türkiye’deki birçok önemli perakende zincirini hem tedarikçisi hem çözüm ortağı. İstanbul merkez ofisine bağlı pekçok farklı ülkede uydu ofisleri bulunan Tekstar, 60 milyonun üzerinde tekstil ürününü Türkiye, Avrupa ve Amerika pazarlarına sunuyor.

Tarakçıoğlu, Tekstar yanında, Kaprol Grubu bünyesinde yer alan D2 Tekstil Şirketi’nin CEO’su da oldu. D2 Tekstil, global ve yerli holdinglerin, kuruluşların kurumsal kimliğine paralel ve operasyona özel giyim ihtiyaçlarını, uluslararası endüstriyel standartlarda üretilen yüksek kalitede ürünlerle karşılıyor. D2 Tekstil, tasarımdan üretime tüm proseslerde kullanıcı ihtiyaçları ve performansını esas alarak, lojistik dahil tedarik, dağıtım ve satış sonrası hizmetlerin tümünü bünyesinde barındırıyor, bu anlamda sektördeki ürün ve hizmet sunumu ile farklılığını sürdürüyor.

Aykut Tarakçıoğlu evli ve bir çocuğu var.  Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri