Karaca hedefini 3 yıl önce gerçekleştirdi

16 Ekim 2014 Perşembe

Türkiye’nin en köklü moda markası Karaca, 100’üncü yılda ulaşmayı planladığı 100 mağaza hedefini 3 yıl erken yakaladı

karaca-hedefini-3-yil-once-gerceklestirdi

100 yıla yakın geçmişi ile Türkiye’nin sayılı köklü markalarından biri olan Karaca, bir ayda yurtiçinde 5, yurtdışında 1 yeni yatırım ile toplam mağaza sayısını 100’e çıkardı. Türkiye genelinde mağazalaşma atağına devam eden Karaca’nın hedefi yılsonuna kadar yurtiçinde 10, yurtdışında ise 4 yeni mağaza daha açmak. Karaca Genel Müdürü Hüseyin Eğilmezgil, “Karaca moda dünyasının nereden nereye geldiğinin Türkiye’deki ve dünyadaki en canlı tanıklarından. 2017 yılında 100’üncü yılımızı kutlayacağız. Hedefimiz 100’üncü yılımızda 100 mağazaya ulaşmaktı. Bu hedefi 3 yıl önce yakaladık” açıklamasını yaptı.

Hedef organize perakende de ön sıralar
2005 yılında Narin Grup bünyesine geçtikten sonra yeniden yapılanma sürecine giren Karaca için 2010 yılından sonra büyüme dönemi başladı. Türkiye’nin 39 iline yayılan mağaza ağına sahip olduklarını kaydeden Eğilmezgil, trikoda jenerik marka olan Karaca’nın son 10 yılda yaptığı atılımlarla kaliteli moda markası olarak kabul gördüğünü ve hem tüketiciden hem yatırımcıdan yoğun talep aldığını açıkladı. Eğilmezgil, “Sadece belli bölgelere sıkışmış kalmış bir marka olmak istemiyoruz. Hedefimiz organize perakende de ön sıralara oturmak” açıklamasını yaptı.

2023’te yurtdışında 100 mağazaya ulaşacak 
Büyüme ataklarının sadece yurtiçi ile de sınırlı olmadığını kaydeden Eğilmezgil, İskandinavya, Afrika, Türk Cumhuriyetleri, Orta Doğu, Körfez ülkeleri, İngiltere ve Kanada’da da büyüme adımları attıklarını anlattı. “2023 hedefimiz yurtdışında 100 mağaza” diyen Eğilmezgil, geçtiğimiz aylarda Norveç Oslo’da iki mağaza birden açtıklarını önümüzdeki günlerde ise üçüncü mağazayı açacaklarını belirtti.

Eğilmezgil, Karaca’nın Güney Afrika’da da kapılarını açması için sayılı günler kaldığını ifade etti. Kısa bir süre önce Bakü’de de mağaza açtıklarına dikkat çeken Eğilmezgil, Azerbaycan’da yeni mağazaların da yolda olduğunu anlattı. Eğilmezgil, “Hedefimiz İskandinav ülkelerindeki etkinliğimizi artırmak. Güney Afrika’da önümüzdeki günlerde iki mağazanın birden açılışı yapılacak. Burada 5 yıl içinde 50 mağaza açmayı planlıyoruz. Bunun için de Güney Afrika’da önemli bir yatırımcı ile stratejik ortaklık yaptık” açıklamasını yaptı.

Lojistiğin merkezi taşınıyor
Triko üretimini halen Bayrampaşa'da yapan Narin Grup, Adapazarı'nda büyük bir yatırımın da startını verdi. Adapazarı’nda kurulacak tesiste üretim,  lojistik merkez ve depo aynı çatı altında olacak. Eğilmezgil, "Planlarımız yatırımımızın 2015'in üçüncü çeyreğine kadar tamamlanması yönünde. Bu tesiste, üretim ve stok kontrolüne farklı bir yaklaşım getirecek yeni bir teknoloji kullanacağız” dedi.

Büyüme programına KKTC’de dahil
Karaca’nın büyüme programı içinde KKTC de var. Daha önce Dışişleri Bakanlığı’nın kullandığı binayı satın aldıklarını kaydeden Eğilmezgil, “Şu anda binada yenileme çalışmalarının tamamlanmak üzere. Binanın üstünü modern bir öğrenci yurdu yapıp, altında ise Karaca, TOSS mağazalarımızla birlikte bir de kafe açacağız” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri