Karaca’nın ‘Cumhuriyet Vitrini’ ödül kazandı

30 Ekim 2014 Perşembe

Bursa Kent Meydanı AVM’de düzenlenen “Cumhuriyetimiz 91 Yaşında” konulu Vitrin Yarışması’nda birincilik ödülü Karaca’nın oldu. 100 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin en köklü moda markası olan Karaca, birinciliği Büyük Önder Atatürk’ün giyim zevkinden esinlenerek tasarladığı vitrinle kazandı

karacanin-cumhuriyet-vitrini-odul-kazandi

Kent Meydanı Alışveriş Merkezi ve Bursa Yıldırım Bayezid Rotary Kulübü, Cumhuriyetimizin 91’inci yılında başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyet kahramanlarını şükranla anmak, birlik beraberliği vurgulamak, Cumhuriyet değerlerine vurgu yapmak amacıyla bir Vitrin Yarışması düzenledi. Yarışmanın birincisi Karaca mağazası oldu.

Bursa Kent Meydanı AVM ve Yıldırım Bayezid Rotary Kulübü, ‘En Güzel Cumhuriyet Vitrini’ni seçti. Birincilik ödülü, Cumhuriyet tarihinin en canlı şahidi 100 yıllık köklü moda markası Karaca’nın oldu.

Atatürk’ün giyim zevkinden esinlenildi
Yarışmaya katılan mağazalar Cumhuriyeti simgeleyen bayrak, fotoğraf, tablo, resim gibi materyalleri ve Cumhuriyetin 91’inci yılı ibareli söz ve ifadeleri kullanarak çeşitli tasarımlar hazırlayarak vitrinlerine uyguladı. Yarışmanın jüri üyeliğini Mimar Mithat Kırayoğlu, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuri Yavuz ve Mimar Ömer Faruk Özbey yaptı.

Yarışmaya “Atatürk ve küçük kız” temalı vitrin ile katılan Karaca, tasarımda Atatürk’ün giyim zevkinden esinlendi. Vitrin tasarımına 2007 yılından beri ürettiği Atatürk ile özdeşleşmiş süveter damgasını vurdu. Atatürk’ün o süveter üzerindeyken manevi kızı Ülkü Adatepe ile konuşması sırasında çekilen bir fotoğrafının canlandırıldığı vitrin büyük ilgi gördü.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri