Karadeniz ve Karadeniz Kadını konulu fotoğraf sergisi M1 Adana AVM’de

23 Aralık 2015 Çarşamba

Trabzonlu belgesel yönetmeni ve fotoğraf sanatçısı Varol Uzlu'nun özel baskılı fotoğraf sergisi 27 Aralık Pazar gününe kadar M1 Adana Alışveriş Merkezi'nde

karadeniz-ve-karadeniz-kadini-konulu-fotograf-sergisi-m1-adana-avmde

Belgesel yönetmeni ve fotoğraf sanatçısı Varol Uzlu Karadeniz'deki yaşamı kadınlar üzerinden anlattığı özel fotoğraf sergisi M1 Adana Alışveriş Merkezi’nde sergilenmeye başladı. 9 Aralık Cuma günü Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde ilk kez sergilenen eserler 27 Aralık Pazar gününe kadar M1 Adana AVM’de sergilenmeye devam edecek.


Gazeteci, belgesel yönetmeni ve fotoğraf sanatçısı Varol Uzlu'nun Karadeniz'in çetin doğasını ve kadınların yaşamını özel bir teknik kullanarak tuval üzerine fotoğraf baskısı ile sunduğu sergi M1 Alışveriş Merkezi ziyaretçileri tarafından büyük ilgi görüyor.


Sergiden elde edilecek gelir çocukların eğitimine harcanacak
Sanatçı Varol Uzlu’nun “Saflık, hayata bağlılık, fedakârlık, bilgelik” konularını ele aldığı sergiden elde edilecek gelir sergide de fotoğrafı bulunan 8 kız çocuğu annesi Fatma Çinkaya'ya çocuklarını okutabilmesi için bağışlanacak.


M1 Adana Alışveriş Merkezi Müdürü Yalçın Öz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “M1 Merkez’de 15 yıldan buyana bu tür sanatsal ve sosyal aktiviteler gerçekleştiren tüm sanatçılara kapımızı açtık. Halk yararına olan bu tür proje ve etkinliklerin halkla buluşmasına yardımcı olduk. Özelde Karadeniz kadını ve genelde Türk Kadını’na dikkat çeken ve bunun yanında Karadeniz’i dağları, çayları, dereleri ve yemyeşil doğası ile birlikte sunan bu sergiyi Adanalılara ulaştırmaktan dolayı mutluyuz. Sergiden elde edilecek gelirin ihtiyaç duyan çocukların eğitimine harcanacak olması sergiye ayrı bir anlam katıyor. Tüm Adanalıları sergiyi izlemeye davet ediyoruz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri