Kardeşler arasındaki anlaşmazlık şirketi böldü

22 Ocak 2016 Cuma

Pehlivanoğlu'nda üç kardeş basın toplantısı gerçekleştirerek artık yola Ali, Hanif ve Muharrem Pehlivanoğlu isimleriyle üç ayrı şirket üzerinden devam edileceğini açıkladı

kardesler-arasindaki-anlasmazlik-sirketi-boldu

Pehlivanoğlu, yoluna 3 kardeşin kendi isimlerini vereceği Pehlivanoğlu zincir mağazalarıyla devam edecek. Market zinciri bundan sonra Ali, Hanif ve Muharrem Pehlivanoğlu'nun ayrı şirketleriyle sürdürülecek. Büyümek için bu şekilde bir stratejini doğru olduğuna karar verdiklerini belirten Pehlivanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pehlivanoğlu, “Ana şirketimiz Pehlivanoğlu yoluna devam edecek.” dedi.


Pehlivanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pehlivanoğlu, bölünmenin kolay bir konu olmadığını ama bundan böyle yeni bir yapılanmaya gitmeyi tercih ettiklerini açıkladı. Her bir kardeşin 50'şer adet mağazaya kendi isimlerini vereceğini söyleyen Pehlivanoğlu, “Şu anda kardeş firmalar kuruldu ve herkes 50 mağazasını aldı. Flash Natural'in ise ne olacağına önümüzdeki süreçte karar vereceğiz. Bundan sonra yolumuza Ali Pehlivanoğlu markasıyla devam edeceğiz.” dedi. Pehlivanoğlu mağazalarını 1980 yılında yokluklarla kurduklarını açıklayan Ali Pehlivanoğlu, “Bugün Ege Bölgesi'nde 150 mağazaya ulaştık. Ama tatlı bir dinamizm içinde yine tatlı tatlı ayrılma kararı aldık. Ana şirketimiz Pehlivanoğlu ise yoluna devam edecek. Yeni mağazalarla gıda piyasası yerinden sallanacak; buna herkes hazırlıklı olsun. Bundan sonra kazanan tüketici olacak.” diye konuştu.


Wyndham Grand İzmir Özdilek'de düzenlenen gecede konuşan Pehlivanoğlu Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı Hanif Pehlivanoğlu ise Pehlivanoğlu'ndaki yeni yapılanmayı tanıtmak için böyle bir gece düzenlediklerini dile getirdi. Pehlivanoğlu, “Yasa gereği kısmi bölünme ile yeni şirketlere ayrıldık. Pehlivanoğlu Marketçilik ana şirket olarak kaldı; buna ek olarak Hanif Pehlivanoğlu Marketçilik, Ali Pehlivanoğlu Marketçilik ve Muharrem Pehlivanoğlu Marketçilik ismiyle 3 farklı mağazaya ayrıldı.” dedi. Pehlivanoğlu'nun 36 yılda Ege'nin yoktan var olan şirketlerinden biri haline geldiğini söyleyen Hanif Pehlivanoğlu, “Yeni bir kabuk değiştirme arifesindeyiz. Bunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Daha adil bir yöntem için tatlı bir şekilde aramızda güzel bir rekabetle helalleşip, kucaklaşarak bölüştük. Ama bu ayrılık değil daha da büyümek adına atılmış bir adımdır.” dedi.


Kardeşler arasında kırgınlık yok
Kardeşler arasında hiçbir kırgınlık olmadığını söyleyen Hanif Pehlivanoğlu, “Zaten kırgınlığımız olsa böyle bir gece düzenleyip bir araya gelmezdik. Hatta biz bu ayrılığın ne denli medeni ve barışçı şekilde gerçekleşebileceğini göstererek tüm aile şirketlerine örnek olmak istedik. Hiçbir sorun yaşamadan yine kardeşlerin de ayrılabileceğini, helalleşebileceğini ve ayrı yollardan ilerleyebileceklerini göstermek istedik.” diye konuştu.


Hanif Pehlivanoğlu, “Artık sırt sırta vereceğiz. Böylece daha büyük bir dinamizm ortaya çıkacak. Eskiden birbirimizin görüş farklılıkları vardı. Artık bu tür şeyleri de önlemiş olacağız. İsim değişiklikleri nedeniyle şimdi logo çalışmalarımıza başladık. Hatta bunun için tasarım yarışması düzenliyoruz. Tahminen 15 gün içinde logomuz oluşacak.” dedi. Bölünmede her 3 kardeşin ailelerinin de giderek büyümesinin etkili olduğunu söyleyen Pehlivanoğlu, “Çocukların okullarını bitirip iş hayatına atılacak olması ve her birinin farklı çalışma anlayışının bulunması da bölünmeyi kaçınılmaz kıldı. Artık her 3 kardeş kendi şirketlerini kendi felsefeleri doğrultusunda yönetebilecek. Fakat yine birbirimize destek olmak adına birimizin olduğu yerde diğerimiz mağaza açmayacak. Aramızdaki tatlı rekabet ile birbirimizi engellemeden çalışacağız.” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri