Karl Lagerfeld İstanbul’da mağaza açtı

17 Şubat 2014 Pazartesi

Chanel’in tasarımcısı Karl Lagerfeld adını taşıyan markasının 16’ncı mağazasını İstanbul’da açtı. Markanın CEO’su Pier Paolo Righi, “Türkler hayattaki kazanımlarını göstermeyi seviyor” dedi

karl-lagerfeld-istanbulda-magaza-acti

Chanel’i yıllardır yattığı güzellik uykusundan uyandıran tasarımcı Karl Lagerfeld, kendi adını taşıyan markasını çığ gibi büyütüyor. 2012 Ocak ayında tanıtımı yapılan marka hızlıca 15 mağazaya ulaştı ve gözlük, parfüm gibi pek çok alanda da ürünlerini piyasaya sundu. Fransa, Almanya, Hollanda ve Belçika’dan sonra Avrupa’da mağaza açtığı 5’inci ülke Türkiye oldu.

Demsa ile Türkiye’ye giriş yapan Karl Lagerfeld CEO’su ve Başkanı Pier Paolo Righi, Türkiye’ye ilişkin izlenimlerini şöyle aktardı: “Türkiye’yi ve Türkleri çok seviyorum. Hayatımın bir döneminde burada çalışacak kadar şanslıydım. Türkler modaya düşkün ve modayı takip ettiklerini göstermek konusunda da heyecanlı... Nüfus genç. Modaya düşkünlüğün başka bir nedeni de bu. Ve erişilebilir fiyat konumlaması çok önemli. Türkiye’nin şu anda yüzleştiği ekonomik güçlükler de bakış açımızı ve stratejik önemini değiştirmiyor.”

Ulaşılabilir lüks
Righi, Türkiye’deki lüks pazarı ile ilgili “Türkiye kesinlikle önemli bir lüks pazarı. İnsanlar hayattaki kazanımlarını göstermeyi seviyorlar. Çok büyük bir lüks tüketicisi grup var ama daha da büyük bir kesim bunun bir parçası olmak istiyor. Burada ulaşılabilir lüks devreye giriyor. Biz de tam olarak oradayız. Bu yüzden süper zenginlerle sınırlı değil hedefimiz” dedi.

Londra’dan önce İstanbul’da
Türkiye’de kendileri için pek çok fırsat olacağını düşünen ve kısa sürede 5 mağazaya ulaşacaklarını kaydeden Pier Paolo Righi, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk mağazamızı bir yıl önce Paris Saint Germain’de açtık. Ondan bu yana her üç haftada bir mağaza açıyoruz. Paris, Münih, Berlin, Amsterdam ve Antwerp’te toplam 10 mağazamız var. Çin’de ise 5’inci mağazamızı açıyoruz. Avrupa’daki mağazalarda yüzde 25-50 arası müşterilerimiz uluslararası. Çoğu da Çinli… Şimdi İstanbul’dayız. 13 Mart’ta Londra’yı çıkıyoruz. Aynı gün parfüm koleksiyonunu dünyada tanıtıyoruz.”

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri