Karma proje sektöre tanıtıldı

04 Ekim 2013 Cuma

Kavanlar İnşaat’ın hayata geçirdiği Symbol Kocaeli projesi, İstanbul’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen bir toplantıyla perakende sektörüne tanıtıldı

karma-proje-sektore-tanitildi

Kocaeli’nde açılacak yeni bir kompleksin tanıtımı yapıldı. Açılacak olan kompleks, içinde barındırdığı alışveriş merkezi, hastane, otel ve kongre merkeziyle bu konsepte sahip ilk proje olacak.

Toplantıya Kavanlar İnşaat CEO’su Cengiz Kavan, Turkmall CEO’su Hilmi Özçakır, Turkmall Başkan Yardımcısı Murat Sekmen ve Turkmall Kiralama Direktörü Tolga Ergut ile perakende sektörünün üst düzey temsilcileri katıldı.

Sektör temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Kavanlar İnşaat CEO’su Cengiz Kavan, “40 yıllık tecrübemizi, alın terimizi Symbol Kocaeli’nde topladık. Symbol Kocaeli, Kocaeli’nin sembol yapısı olacak. Bizi yönetenler, Kocaeli’nin kültür, sanat, turizm kenti olması için büyük çaba gösteriyor. Symbol Kocaeli de kentin gelişimine büyük katkı sağlayacak” dedi. 

Symbol Kocaeli projesinin yüzde 55’inin kiralanmış olduğunu söyleyen Kavan sözlerine şöyle devam etti, “Bu projede de sektöründe en iyi olan firmalarla çalışmak istedik. Yaptığımız görüşmeler sonucunda Turkmall ile ortak paydada buluştuk. Projenin geliştirilmesi, mimari konsepti, kiralama ve 5 yıl yönetimini Turkmall yürütecek, alışveriş merkeziyle ilgili çalışmaları Turkmall üstlendi. Kentin sosyo ekonomik yapısına, iş, ticaret, istihdam, kültür-sanat ve turizm yaşamına büyük katkılar sağlayacak böyle bir projeye imza atmaktan son derece mutluyuz. 185 bin metrekare inşaat alanına sahip, toplam 200 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçecek projeyi 2015 yılı 2’nci çeyreğinde tamamlamayı hedefliyoruz.”

Projenin 2 bin 600 kişiye istihdam sağlayacağını belirten Kavan, kentin kalkınma hamlesinde çok önemli bir yer tutacak olan projede emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ederek duygularını dile getirdi.

Turkmall CEO’su Hilmi Özçakır, Symbol Kocaeli projesini 2015 yılı Mart-Nisan aylarında açmayı hedeflediklerini söyledi. Özçakır “20 yılı aşkın bir süredir sizlerle birlikte perakende sektörüne önemli katkılarda bulunduk. Şimdi de Symbol Kocaeli’yle devam edeceğiz. Symbol Kocaeli, kentin sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkaracak” dedi.

Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırım alanındaki öncülüğüne 1992’den bu yana devam eden Turkmall’un 21 yılda 50 alışveriş merkezi ve 5 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştirdiği bilgisini veren Turkmall Kiralama Direktörü Tolga Ergut proje ile ilgili şu bilgileri verdi, “Toplam 62 bin metrekare kiralanabilir alanda Baumax Yapı Market, hipermarket, sinema ve 160 seçkin marka yer alacak. Işık alan cam tavanlarıyla gün ışığını içeri yansıtan çok keyifli bir alışveriş merkezi olacak.”

Kocaeli’nin ilk ve tek karma projesi
D-100 karayoluna cepheli, kentin modern yerleşim alanlarından biri olan Yahya Kaptan kavşağı karşısında inşa edilen Symbol Kocaeli’nin mimari projelerini yine birçok alışveriş merkezi ve kompleksin yaratıcısı olan Nova Sultani üstleniyor. Projenin 62 bin metrekaresinde alışveriş merkezi, 43 bin metrekaresinde Medical Park Kocaeli Hastanesi, 12 bin metrekaresinde Hampton by Hilton Oteli, 5 bin metrekaresindeyse toplam 3 salondan oluşan bin 750 kişilik kongre merkezi yer alacak.

43 bin metrekarelik alanda inşa edilecek olan Medical Park Kocaeli Hastanesi, Türkiye genelinde 7 büyük hastane yatırımı planlayan Medical Park Grubu’nun en büyük hastanesi, Türkiye’nin de ikinci en büyük özel hastanesi olacak. Hastane binası aynı zamanda kurulacak üniversitenin tıp fakültesi olarak eğitim verecek. Bin kişinin istihdam edileceği hastanede 120 doktor ve 880 sağlık personeli görev yapacak.
Türkiye’de 47 otelle faaliyet gösteren Ever Turizm Grubu, Symbol Kocaeli projesinde Hilton Worldwide Hampton by Hilton markasıyla yer alacak. 12 bin metrekarelik alanda inşa edilecek 206 odalı, 450 yatak kapasiteli Hampton by Hilton Oteli grubun Türkiye’deki en büyük oteli olacak.

Symbol Kocaeli bünyesinde yer alacak kongre merkezi ilin ilk ve tek kongre merkezi olacak. 5 bin metrekare alanda inşa edilen kongre merkezinde bin 350, 250 ve 150 kişilik olmak üzere toplam bin 750 kişi kapasiteli 3 salon bulunacak.

İçinde bin 750 araç kapasiteli kapalı otopark düzenlemesi bulunan Symbol Kocaeli, kolay ulaşılabilir konumu, bünyesinde yer alacak ulusal ve uluslararası markalarıyla rahat ve keyifli bir alışveriş konforu sağlayacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri