KasapDöner kadın istihdamına yatırım yapacak

13 Şubat 2017 Pazartesi

Türkiye’nin sıra dışı döner markası KasapDöner’i bünyesinde bulunduran Global Restoran Yatırımları AŞ, 2016 yılını 46 milyon TL ciroyla kapattı

kasapdoner-kadin-istihdamina-yatirim-yapacak

“Hamburger çocuklarına döner yedirmeye geliyoruz” sloganı ve ses getiren reklam filmleriyle dikkatleri üzerine çeken Türkiye’nin en sıra dışı döner markası KasapDöner, ete ve tavuğa yeni bir yorum getiren İkiSatır ve KöylüGüzeli gibi markaları bünyesinde barındıran Global Restoran Yatırımları A.Ş, 2016 yılında da hızlı büyümesine devam etti. 2016 yılında 46 milyon TL ciro yapan Global Restoran Yatırımları, yüzde 30’luk bir büyüme rakamı elde etti. Firmanın 2017 yılındaki hedefleri arasında ise Anadolu’da büyümek yer alıyor.

 

Hedef yılsonuna kadar 80 şube

2015 yılını 36 milyon TL ciro ile kapattıklarını anlatan Global Restoran Yatırımları AŞ Genel Müdürü Bahar Özürün şunları söyledi: “2016 yılı, yaşanan birçok olumsuz gelişmeye rağmen başta KasapDöner olmak üzere tüm Global Restoran Yatırımları AŞ markaları için hızlı bir büyüme süreciyle geçti. 2015 yılını 35, 2016 yılını da 47 şube ile kapattık. 2017 yılı sonuna kadar bu sayıyı 80’e ulaştırmayı hedefliyoruz. 2017 yılı, tüm Anadolu’da büyümeye devam ettiğimiz bir yıl olacak. Bunun ilk adımlarını bu yıl attık. Her şeyden önce etin ve kebabın anavatanı diyebileceğimiz Adana’da ilk KasapDöner şubesini açtık, 2017’de iki tane daha açıyoruz. Yine Başkent’te ilk şubemizi Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı’nda bu yıl açtık. İnşası devam eden Konya şubemiz Mart ayında hizmet vermeye başlayacak. Sırada Eskişehir ve Antalya şubeleri bulunuyor. 2017 yılında bu atılımlarımız sürecek.”

 

Hedef her restoranda 1 kadın döner ustası ve kadın motor kurye

2016 yılında iş hayatında daha çok kadın bulunmasını sağlamak için başlattıkları sosyal sorumluluk projelerine 2017 yılında da devam edeceklerini belirten Özürün, 2017 yılında en büyük hedeflerinin tüm şubelerinde en az 1 kadın döner ustası ve 1 kadın motor-kurye istihdam etmek olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Franchise bedeli dolar değil Türk lirası olacak

Geçtiğimiz aylarda doların hızlı artışı üzerine TL’ye döndüklerini anımsatan Özürün: “2017 yılında da bu uygulamaya devam edeceğiz. 50 bin dolar olan isim hakkı bedelini sabitlediğimiz 150 bin TL olarak uygulamaya devam edeceğiz.” açıklaması yaptı.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri