Kayıp telefonları bulmak artık mümkün

27 Mayıs 2014 Salı

ESET, cep telefonları ve tabletlere yönelik ESET Mobile Security’nin yeni sürümünü piyasaya sundu. Çalıntı ya da kayıp cihazların konumunu bulmayı sağlayan Anti-Theft özelliği eklenen ESET Mobile Security sayesinde, telefonu bulan kişilere cihazın ekranı üzerinden mesaj gönderilebiliyor ve uzaktan bağlanılarak telefonun ön ve arka kamerası üzerinden görüntü alınabiliyor

kayip-telefonlari-bulmak-artik-mumkun

ESET Mobile Security (EMS), güçlü güvenlik özellikleriyle siber tehdit endişesi yaşamadan Android deneyiminin keyfini sürdürebilmek üzere tasarlandı. Ücretsiz ve ücretli premium olmak üzere iki versiyona sahip olan EMS, ücretsiz versiyonda komple cihaz taraması ve indirilen uygulamaların taranması gibi temel özellikler sağlıyor. Premium versiyonunda ise kullanıcılar zamanlanmış tarama, şarj halindeyken tarama, gelişmiş proaktif Anti-Theft fonksiyonu, my.eset.com entegrasyonu, SMS & Arama filtrelemesi ve güvenlik denetimi gibi özelliklerden yararlanabiliyor.

Proaktif Anti-Theft özelliği
Premium kullanıcıların yararlanabildiği Proaktif Anti-Theft özelliği, my.eset.com sitesi üzerinden çalıntı ya da kayıp cihazın konumunu bulmayı kolaylaştırıyor. Bu özellik, PIN kodu/parolanın yanlış girilmesi ya da farklı bir SIM kartının takılması durumunda telefonun ön ve arka kameralardan görüntü alarak kullanıcıya gönderilmesini sağlıyor. Ayrıca batarya kritik seviyeye ulaştığında cihazın bulunduğu son konum da kullanıcıya iletiliyor. Cihaz üzerindeki bütün verilere ise my.eset.com internet arayüzü üzerinden ulaşılabiliyor.

Hassas veri içeren cihazların kaybı, kullanıcı için büyük sıkıntı
ESET Global Satış ve Pazarlama Müdürü Ignacio Sbampato, “Bugün kullanıcılar mobil cihazları hem kişisel, hem de iş hayatlarında, iletişim, veri depolama hatta finansal işlemler için yaygın olarak kullanmaktadırlar. Bu nedenle hassas veri barındıran cihazların kaybolması ya da çalınması durumunda kullanıcılar büyük sıkıntı içine girmektedir. Kullanıcılarımızdan çabuk, etkili ve kolay bir şekilde cihazların takip edilmesi ya da yerinin belirlenmesi ile ilgili olarak aldığımız geri bildirimleri yeni versiyonumuzda uyguladık. Mobil cihazlarınızı daha iyi korumak için geliştirmiş olduğumuz ESET Mobile Security, bu önemli ihtiyaca cevap veriyor” diye konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri