Kazakistan’ın en büyüğünde Türk imzası

05 Kasım 2013 Salı

Kazakistan'ın önemli kentlerinden Almatı'da bölgenin en büyük alışveriş merkezi (AVM) hizmete girdi

kazakistanin-en-buyugunde-turk-imzasi

120 milyon dolarlık projenin arkasındaysa Türk şirketi Ata Stroy var. Aralarında Türk markalarının da bulunduğu 130'dan fazla mağazayı barındıran Mega-2 adındaki AVM, farklı mimarisiyle de dikkat çekiyor.

Kazakistan'da 1996'dan bu yana enerji, inşaat ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren TA Group bünyesindeki Ata Stroy, Mega-2 AVM'yi 17 ayda tamamladı. Projenin sahibi ise Astana Motors Başkanı Nurlan Smagulov. AVM'nin açılışına katılan TA Group ve ATA Stroy Yönetim Kurulu Başkanı Taha Altaylı, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in açılıştan üç gün önce yatırımı ziyaret ederek incelemelerde bulunduğunu belirtti.

Altaylı, ülkede hükümet ortaklı birçok projede yer aldıklarını söyleyerek, 150 milyon dolarlık MEGA Park projesine başladıklarını kaydetti. Altaylı, "2013 ciromuz 1 milyar dolar. 2014'te bu rakamı 1.5, 2015'te ise 2.2 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Kaynak: Sabah / Ali ŞahinGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri