Kent Meydanı AVM’de Öğrenme Şenliği

12 Haziran 2014 Perşembe

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanlığı’nın düzenlediği 'Öğrenme Şenliği'nin 2'ncisi Kent Meydanı AVM’de başladı. Ülkemizde ilk kez düzenlenmeye başlayan Öğrenme Şenliğinin 2’ncisi geçtiğimiz günlerde Kent Meydanı AVM Açık Alan’ınında başladı

kent-meydani-avmde-ogrenme-senligi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi kurslarının da katıldığı şenlikte, çeşitli meslek alanlarında stantlar açıldı. Şenliğin açılışında, Olgunlaşma Enstitüsü tarafından bir defile de düzenlendi. Defilenin sonunda Türk bayrağından oluşan tasarım, izleyicilerden alkış aldı.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı konuşmada, çağımızda bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğuna değinerek, “Bizim inancımızda 'beşikten mezara kadar ilim tahsil edin' emri var. Öğrenmenin yaşı yok denir hep bizde. İnsan her çağda kendisini yenilemeli ve yeni şeyler öğrenerek yaşamını kolaylaştırmalı” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Başkanı Uğur Ergin, bu tür organizasyonların, vatandaşlarda öğrenme fırsatları konusunda istek uyandıracağına inandıklarını belirterek, “Hayat boyu öğrenmenin önündeki engelleri kaldırmak için yeni yollar aranmalı, hayat boyu öğrenmeye tutumların değişmesi sağlanmalı. Farklı hayat boyu öğrenme kurum ve örgütleri koordine edilmeli mevcut koşullar değerlendirilmeli. Farklı kurumlar, sektörle ortaklık ve işbirliği oluşturulmalıdır. Hızla değişen toplumlarda hayat boyu öğrenme, iş gücü piyasasına dâhil olabilme açısından son derece önemli” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri