Kent Meydanı AVM’de sergi var

18 Aralık 2013 Çarşamba

‘Adem’in Eli Ahşabın Dili’ sergisi Kent Meydanı Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak

kent-meydani-avmde-sergi-var

Ekrem Başaran ve A. Nuri Doyuran’ın çalışmalarından oluşan ‘Adem’in Eli Ahşabın Dili’ isimli yağlı boya, yakma resim ve ahşap oyma sergisi 14-31 Aralık tarihlerinde Kent Meydanı AVM -3 Katı’nda bulunan Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

Uzun yıllar fırıncılık mesleğini icra ettikten sonra emekliye ayrılarak fırınının üst katında oluşturduğu atölyesinde çalışmalar yapan A. Nuri Doyuran, bu sergideki 21 ahşap oyma, Arapça ayet ve hadis içeren levha, 3 oyma sehpa ve bilumum peçetelik, abajur gibi pek çok küçük eşyayı ahşap oyma tekniğiyle oluşturuyor.

Ekrem Başaran, Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına bir süre kendi desen atölyesinde desinatör olarak devam edip yine tekstil sektöründe boyahane kurmak suretiyle aktif ticaret hayatına atılıyor. Uzun yıllar ticaretle uğraştıktan sonra emekliye ayrılan, çalışma hayatını bırakmış ve dört yıl önce evinde resim çalışmalarına başlayan Başaran, çalışmalarını evinin atölye haline getirdiği bir odasında sürdürüyor. Ekrem Başaran, bu süreçte ortaya çıkan çalışmalarını bu sergiyle toplumun beğenisine sunuyor. Sergide, 13 yakma resim, 6 yağlı boya, 5 sulu boya ile toplamda 24 çalışması bulunuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri